auto foto orientesanasReģistrācija uz pasākumu
 

2019.gada sezonu noslēdzām Valmierā

Neskatoties uz stindzinoši auksto 23.novembra rītu, 48 autofotoorientēšanās komandas no Bērzkroga devās šī gada sezonas noslēguma braucienā.

Dalībnieki iepazina Valmieras, Strenču, Kocēnu, Raunas, Beverīnas un Burtnieku novadu interesantāko un neparastāko. Savas durvis šajā dienā vēra arī vairāki šo novadu uzņēmēji - "R-Chocolate" no Trikātas, vīna darītava "Matilde" un z/s "Rīvēni" ar savu augļu vitrīnu no Kocēnu novada, slavenais "Latvijas Ķiploks" no Raunas, kā arī z/s "Puntiņi" ar veselīgo smiltsērkšķu produkciju. Savukārt Valmieras pilsētā mūsu dalībniekus uzņēma neparastā "Neonija" un Vidzemes Olimpiskais Centrs. 

Neizpalika arī Labie darbi, kuri šoreiz aizveda uz SAC "Mārsnēni". Esam saņēmuši un "Labo darbu" sadaļā publicējuši pateicības vārdus no labdarības organizācijas "Labāka rītdiena", sadarbībā ar kuru tika izveidots šis kontrolpunkts. 

Dienas noslēgumā - sezonas noslēguma ballīte Dikļu Kultūras Centrā ar dejām, sarunām, konkursiem un laimes aku. Liels PALDIES visiem brauciena dalībniekiem par "kukuļiem". Mēs esam patiesi priecīgi par Jūsu dāsnumu. 

Esam apkopojuši un publicējuši šā gada noslēdzošā Lielā orientēšanās brauciena Valmiera 2019 rezultātus. Rezultātu sadaļā varat atrast rezultātu failu un katras komandas veiktos maršrutus. Foto/video sadaļā apskatāmas neieskaitītās fotogrāfijas.

2019.gada kopvērtējums vēl tiks publicēts – to aprēķina mūsu draugi AG Capital.


Attēlā: 2019.gada sezonas kopvērtējuma uzvarētāji A+ un A klasēs pēc apbalvošanas Dikļu Kultūras centrā 2019.gada 23.novembrī.

Sezona ir noslēgusies, paldies visiem par kopābūšanu šajā gadā!

2020.gadu iesāksim 11.janvārī ar Limbažu puses iepazīšanu. Reģistrācija jau darbojas.


23.novembrī tiekamies Valmierā!

Šī gada sezonu noslēgsim 23.novembrī ar Lielo Autofotoorientēšanās braucienu "Valmiera 2019".

Pēc Latvijas dzimšanas dienas svinībām ikvienam ir iespēja doties aizraujošā auto ceļojumā uz seno Tālavas zemi, kurā vēl joprojām sevī glabā vēstures liecības un godā mūsu senču tradīcijas un paražas.

23.novembra braucienā uzzināsim, kā senais sadzīvo ar mūsdienām, kādas neparastas un pārsteidzošas lietas spēj radīt šīs puses ļaudis un ko sevī slēpj Valmieras ielas. 

Protams, ka viss ceļojums noritēs autofotoorientēšanās zīmē -  viss redzētais, sajustais un atklātais būs pašiem jāatrod un jāiemūžina bildēs.  

Viss, kas nepieciešams jautrajai sestdienas izklaidei ir: jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis (derēs arī busiņš ar B kategorijas tiesībām), vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, ieteicamā ceļu karte "Ziemeļvidzeme" (jo mūsējā būs bez mēroga), labs noskaņojums, skaidra nauda pirkumiem pie mājražotājiem.

Starts Bērzkroga stāvlaukumā, finišs Dikļu Kultūras Centrā. 

23.novembra brauciena norise:

8:00 - 8:45 reģistrācija
8:45 - dalībnieku sapulce
9:00 - pirmā auto starts
15:30 - pirmā auto finišs
17:00 - sezonas noslēguma pasākuma atklāšana Dikļu KC
21:30 - neoficiālo rezultātu paziņošana Dikļu KC
22:00 - oficiālo rezultātu paziņošana, uzvarētāju apbalvošana Dikļu KC
 

Sacensību reģions apskatāms šeit.

Reģistrācija uz Valmieras posmu 23.novembrī šeit  »»» 


 

Sklandrauši, ķirbji, govis un citi "zvēri"

Tāda mums izvērtās Dundagas-Kolkas-Ventspils iepazīšana Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā "Kūolka 2019" 28.septembrī.

Jāsaka, ka ne visi šajā dienā aizbrauca līdz Kolkai. Iespējams, pie "vainas" bija dažādie kārdinājumi Mērsragā, Mazirbē un Dundagā, kas lika garšas kārpiņām gūt virsroku pār sacensību garu. Vai arī šoreiz komandām tik labi neveicās ar stratēģisko plānošanu. 

Vēl pirms starta, uzzinot par "govju" papilduzdevumu Ventspilī, komandas savā starpā sprieda, vai ir izdevīgi doties Ventspils medībās, vai tomēr labāk apmeklēt pārējos punktus, kas ir daudz tuvāk. Rezultātu tabulā redzams, ka tikai 12 komandas tomēr nolēma "iekarot" Ventspili. Vai tas atmaksājās? Spriediet paši! 

Rezultātu sadaļā publicēti visu komandu nobrauktie maršruti un rezultāti. Apsveicam uzvarētājus!

  


 

28.septembrī braucam uz Kolku!

Laikā, kad visi ceļi vedīs uz zelta lapkriti Siguldā, aicinām Tevi uz Kolku!

Septiņās stundās, orientējoties pēc kartes un fotografējot neparastus un interesantus kontrolpunktus, iepazīsi seno kuršu un līvu zemes, izjutīsi to skaisti skarbo dabu, cilvēku viesmīlību un pavadīsi piedzīvojumiem pilnu sestdienu.

Tā kā rudenī tiek svinēti ražas svētki, brauciena laikā ciemosimies arī pie Dundagas un Mērsraga novada saimniecēm. Būs iespēja nodegustēt un iegādāties līdzņemšanai dažādus lauku labumus, sklandraušus, kūpinātas zivis un citus gardumus.

Savukārt Ventspils pilsēta sagaidīs ar neparastām pilsētas medībām.

Tradicionālie labie darbi mūs šoreiz gaidīs Mērsragā, kur ar naudas ziedojumiem palīdzēsim atdzimt Mērsraga simbolam "Oskaram". Par to informācija sekos.

Lai piedalītos braucienā, nepieciešams vieglais automobilis vai busiņš, vismaz divu cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, ieteicama ceļu karte "Ziemeļkurzeme" un labs noskaņojums. 

Starts - Rojas brīvdabas estrādes auto stāvlaukumā.

Finišs - LVC autostāvlaukumā šosejas P131 68.km (Kaltenes akmeņainā piekraste).

Brauciena norise sestdien, 28.septembrī:

10:00 - 10:40 reģistrācija
10:40 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Sacensību reģions apskatāms šeit »»

Šobrīd dalības maksa ir 65EUR no komandas neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. 

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Nezini, ko darīt brīvdienās? Izmēģini īstu autofotoorientēšanos! #brauciens #teirizklaide #autofotoorientēšanās


Rucavas autofotoorientēšanās posms noslēdzies, publicēti rezultāti...

Esam aprēķinājuši un publicējuši oficiālos rezultātus, neieskaitītās fotogrāfijas un veiktos maršrutus. To visu var atrast tepat REZULTĀTU un FOTO/VIDEO sadaļās. Vairāk info – drīz.
 
Bet reģistrācija uz nākamo posmu "Kūolka 2019", kas notiks 28.septembrī, jau ir atvērta. Tikai pavisam īsu laiku dalības maksa - tikai 50 EUR. Vēlāk būs dārgāk.


10.-11. augustā tiekamies Rucavā!

Sestdien, 10.augustā, Rucavā, pie Rucavas Saieta nama tiks dots starts šīs vasaras divu dienu Lielajam Autofotoorientēšanās braucienam "Liepāja-Klaipēda".

Jā, jā - būs lielais autofotoorientēšanās piedzīvojums divu dienu garumā! Pirmajā dienā tiks dotas 7, bet otrajā - 4 stundas laika, lai izzinātu, atklātu un atrastu visneparastākās, visinteresantākās, vispārsteidzošākās vietas no Liepājas līdz pat Klaipēdai.  

Kā jau īstā autofotoorientēšanās braucienā būs ne tikai jāmeklē un jāfotografējas pie kontrolpunktiem, bet arī jāpilda dažādi atjautīgi papilduzdevumi un jāpaveic labie darbi. Un noteikti palutināsim savas garšas kārpiņas pie vietējiem mājražotājiem.

Sestdiena, 10.augusts
11:00 – 11:40 reģistrācija 
11:40 dalībnieku sapulce
12:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs 

Svētdiena, 11.augusts
10:00 pirmā auto starts 
14:00 pirmā auto finišs

Pirmās dienas starts/finišs/naktsmītnes un otrās dienas starts - Rucavas Tautas namā. Otrās dienas finišs - LVC autostāvlaukumā A11 šosejas 44.km.  

Pirmās dienas finišā par papildus maksu būs pieejamas vakariņas, naktsmītnes, kā arī otrās dienas brokastis. Par to katrai komandai tiks nosūtīts e-pasts.  

Vakariņas, brokastis, nakšņošana finiša vietā - tā ir jūsu izvēle. Ja Jūsu komanda izvēlas nakšņot vai ēst citā vietā, galvenais ir laicīgi ierasties uz otrās dienas startu. 

Lai piedalītos, nepieciešams vieglais automobilis (vai busiņš ar B kategorijas tiesībām), komanda vismaz no 2 cilvēkiem, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, autoceļu karte Liepājas apkārtne un piedzīvojumu gars.

Dalības maksa 65 eur no komandas, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. 

Iespējams, tās būs labākās brīvdienas šovasar!

Reģistrē savu komandu šeit! 


Vasaras piedzīvojumi sākās Salacgrīvā

Ņurņiki, vīns, jūra, lupīnas un dabas takas bija 15.jūnija Lielā Autofotoorientēšanās brauciena “Salacgrīva – Rūjiena – Igaunija 2019” galvenie varoņi.

Sestdienas brauciena dalībniekus šis nelielais gabaliņš Latvijas un Igaunijas pārsteidza ar daudzām iepriekš nezināmām un interesantām vietām, skaistiem dabas skatiem. Citiem, savukārt, šo vietu apciemojums atsauca atmiņā bērnības un jaunības trakulīgos piedzīvojumus. Ceram, ka ikviens no jums noglabāja savā atmiņu krājkasītē vismaz vienu kontrolpunktu, kurā gribētos atgriezties.

Pilnīgi visus kontrolpunktus savākt neizdevās nevienai no komandām. Arī slēptais kontrolpunkts tā arī palika paslēpts. Šoreiz rezultātu ļoti ietekmēja ne tikai atrastie kontrolpunkti, bet arī savākto upju skaits.

A klasē pirmajā vietā ierindojas komanda “Nēģi”, otrajā vietā atstājot komandu “Resnie Putni”. Savukārt trešajā vietā paliek komanda “Juniori”.

Komandas “Resnie Putni” un “Juniori” startēja arī papildus A2 klasē, kurā attiecīgi ierindojās pirmajā un otrajā vietā. Trešajā vietā šajā papildus klasē – komanda “21.”.

Jau otro posmu pēc kārtas A+ klasē vietu sadalījums ir palicis nemainīgs: pirmo vietu pārliecinoši ieņem “Brauc un Filtrē”. Otrajā vietā – “Oi, jāpadomā!”. Savukārt komanda “Baltic Team” ierindojas trešajā vietā.

Apsveicam uzvarētājus!

A+ klases pirmās vietas ieguvējiem balvā melnās pirts apmeklējums kūrmājā “Rūjas Nāras”.
Pārējās balvas nodrošina šitake sēņu audzētava “Ošlejas”, Naukšēnu vīnu darītava, “Radīts Salacgrīvas novadā”, brauciens.lv.

Lielu paldies visu dalībnieku vārdā gribam teikt mūsu atbalstītājiem: Naukšēnu vīnu darītavai, Mazsalacas novadam, Salacgrīvas novadam, kūrmājai “Rūjas Nāras”, “Radīts Salacgrīvas novadā”, kafejnīcai “Mieriņš” Alojā, z/s saimniecībai “Ošlejas” un personīgi Imantam Urpenam.

Visu komandu rezultātus un veiktos maršrutus skatam rezultātu sadaļā, neieskaitītās bildes Facebook lapā. Apskatamies arī Labo darbu sadaļu! 

Nākamreiz tiekamies augustā tradicionālajā divu dienu braucienā “Liepāja-Klaipēda 2019”. Reģistrācija jau ir atvērta. Informāciju skatiet zemāk.

 


 

15.jūnijā - uz Salacgrīvu!

Ieplāno sev vienu aizraujošu un piedzīvojumiem bagātu sestdienu jūnijā!

Piedalies Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā "Salacgrīva-Rūjiena-EE" 15.jūnijā!

8 stundas orientējoties un meklējot kontrolpunktus atklāsim Latviju ziemeļos, kur savu mājvietu radis Positivus un Reņģēdāju festivāls, kur skaistās Salacas krastos cēli stāv Skaņaiskalns. Ciemosimies arī Naukšēnos, Rūjienā un Ainažos.

Brauciena laikā iepazīsimies ar Salacgrīvas novada ražotāju un amatnieku piedāvājumu "Radīts Salacgrīvas novadā" veikaliņā, degustēsim Naukšēnu vīnus . Būs iespēja visus šos labumus iegādāties un aizvest mājiniekiem.  

Lai diena būtu jauku pārsteigumu pilna, nedaudz paviesosimies arī Igaunijā.

10:00 – 10:40 reģistrācija
10:40 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Starts - autostāvlaukumā uz E67/A1 šosejas 74.km pie Vitrupes ietekas jūrā.

Finišs - kafejnīcā "Mieriņš" Alojā.

Lai piedalītos, ir nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis vai busiņš, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, ceļu karte "Ziemeļvidzeme", labs noskaņojums. 

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Dalības maksa - 65€ no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Vasaras piedzīvojumam esat gatavi?   18471 km* pa pavasarīgo Sēliju


*Tieši tik kilometrus kopā nobrauca 27.aprīļa brauciena “Sēlija’19” dalībnieki.

Ceram, ka katram no jums atmiņā ir palikusi kāda īpaša un interesanta vieta, kuras dēļ būtu vērts atgriezties Sēlijā.

Īpašu paldies par jūsu talkošanu esam saņēmuši no Labo darbu kontrolpunktiem Zalvē un J.Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”.

Savukārt mēs lielu paldies sakām mūsu atbalstītājiem: Viesītes muzejam “Sēlija”, kafejai “Alīda”, Inter Cars Jēkabpilī, maiznīcai “Dona”, kafejnīcām “Panna” Aizkrauklē un “Kalniņā” Aknīstē.

Īpašu paldies par sirsnīgo sagaidīšanu finišā sakām Aknīstes novada pašvaldībai.

Taču ne visām komandām Sēlija atvēra savas durvis – dažos kontrolpunktos pat pieredzējušām komandām radās grūtības ieraudzīt acīmredzamo. Diemžēl viens no kontrolpunktiem tika nojaukts/izdemolēts vēl pirms sacensību sākuma.

Papilduzdevums ar foto pie upju nosaukumiem: daudzām komandām upes netika ieskaitītas, jo fotomodelis atradās pārāk tālu no ceļazīmes. Līdz ar to radās grūtības bez papildus bildes palielināšanas salasīt upes nosaukumu.

Arī daudzie ātrumsodi noteica komandu izvietojumu rezultātu tabulā.

Tā pirmo vietu A klasē iegūst komanda “OK Arona” no Madonas. Tā kā komandu kopvērtējumā šī komanda ieguvusi otro vietu, turpmāk tā startēs profesionāļu klasē.

Otrajā vietā un trešajā vietā A klasē attiecīgi ierindojas komandas no Rīgas– “Nēģi” un “D5P6”.

A+klases vietu sadalījums ir šāds:
1.vieta – komandai “Brauc un Filtrē” (Lielvārde/Ogre)
2.vieta – komandai “Oi, jāpadomā!
3.vieta – komandai “Baltic Team” no Rīgas.

A2 jeb ģimeņu klasē 1.vietu ieņem komanda “Resnie Putni”, otrajā paliek “Juniori”. Savukārt trešo vietu ieņem komanda “Par prieku sev”.

Pirmajām vietām A un A+ klasēs Inter Cars Jēkabpils piešķir 50 EUR dāvanu karti katrai komandai.

Pārējiem uzvarētājiem balvas piešķir brauciens.lv un kafeja “Alīda”.

Apsveicam uzvarētājus!

Visu komandu rezultātus un nobrauktos maršrutus skatiet rezultātu sadaļā. Neieskaitītās bildes - foto/video sadaļā. 


27.aprīlī - uz pārsteigumu zemi Sēliju

Sēlija, Sēla, Sēlenes zeme, Augšzeme – tik daudz skaistu nosaukumu ticis zemei, kurā izsenis ir dzīvojusi sēļu tauta.

Gribi redzēt, kā šodien dzīvo ļaudis Sēlijā? 27.aprīlī piedalies Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā “Sēlija 2019”!

Brauksim izzināt, kāda mūsdienās ir Sēlija ar tās 28 pilskalniem, Staburagu, piekto gadalaiku – atbūdu, kā arī dižajiem vīriem – Paulu Stradiņu, Mārtiņu Bucleru, Jāni Jaunsudrabiņu un Stenderu.

Viss, kas Tev ir nepieciešams braucienam ir: komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, ceļu karte “Viduslatvija” (Jāņa Sēta), ērti apavi un labs noskaņojums.

Par pārējo izklaidi 8 stundu garumā parūpēsimies mēs. Būs gan klasiskā orientēšanās pēc kartes un atraktīvi papilduzdevumi, gan ciemošanās sēļu sētā, degustācijas, labie darbi un aktīvi pavadīta sestdiena draugu vai ģimenes lokā.

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Starts: kafejnīcā "Panna" t/c "IGA" Aizkrauklē, finišs - kafejnīcā "Kalniņā" Aknīstē.

10:00 – 10:40 reģistrācija
10:40 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs


 

 


 

Uz Gulbeni pēc gulbīšiem...


Jāsaka, 2.marta Gulbenes brauciens spēja sagādāt dažādus pārsteigumus: gan īstenas šīs puses pērles, līdz šim vēl neatklātas skatu vietas, gan sniegotos un brīžiem slidenos ceļu, kā arī uzvarētājkomandu izkārtojumu rezultātu tabulā.

Daudzas komandas mājupceļā noteikti vēl ar acīm meklēja kādu “paslēpušos” gulbīti.
Ne visiem izdevās atrast pilnīgi visus Balvu kontrolpunktus. Slēpto KP atrada tikai daži.

Liels un patiess prieks par saziedotajām dāvanām ir SAC “Rugāji” iemītniekiem. Esam saņēmuši no vadītājas pateicību visiem dalībniekiem.

Savukārt Pudeļu dārza saimniecei kopīgiem spēkiem esam saziedojuši 462 šampanieša pudeles!

Lubānas vīnotavas kolektīvs ir izraudzījies savas trīs favorītkomandas, kurām tiek piešķirtas pārsteigumbalvas – “Āpasau!”, “Fixa” un “Četri gadalaiki”!

Druvienas Latviskās dzīvesziņas skola savu simpātiju balvu-ielūgumu piešķir komandai “Juniori”.

Taču lielāko pārsteigumu ir sagādājusi rezultātu tabula.

Šoreiz “augstāko pilotāžu” un prasmi orientēties Gulbenes apkārtnē ir parādījušas A klases komandas – “Superbrigāde” un “Plāns C”, komandu kopvērtējumā un arī savā klasē ierindojoties attiecīgi pirmajā un otrajā vietā. Augsto trešo vietu A klasē un 4.vietu kopvērtējumā iegūst komanda “Nēģi”, aiz sevis atstājot daudzas pieredzējušas komandas.

Neparasts skats ir arī A+ klases rezultātos. Vairākas pieredzējušas komandas ir saņēmušas ātrumsodus, mainot līdz ar to arī izkārtojumu rezultātu tabulā.

Tā pirmajā vietā A+ klasē ierindojas komanda “Lauku draiskuļi”. Otro vietu ieņem komanda “Brauc un Filtrē”. Savukārt komanda “Gā-Zē-Bē”, kas pavisam nesen ir tikusi A+ klasē, ierindojās trešajā vietā.

A2 papildklasē, kurā startē ģimenes ar bērniem, pirmo vietu ieņem komanda “Juniori”, otrajā – “Resnie putni”, bet trešajā vietā paliek komanda “Tam taram…”.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir Apsīšu Jēkaba muzejs “Kalaņģi”, Druvienas Latviskās dzīvesziņas skola, brauciens.lv

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti un veiktie maršruti, bet foto/video sadaļāneieskaitītās un smukākās bildes.

Nākamais brauciens 27.aprīlī vedīs mūs uz Sēliju. Reģistrācija uz šo posmu ir atvērta. Tikai līdz pirmdienai, 11.martam ir spēkā samazinātā dalības maksa – 50 eur no komandas.

 

 

Braucam uz Gulbeni!

Kad jūs pēdējo reizi esat bijuši Gulbenes pusē? Un vai vispār zināt, ko interesantu, foršu un atmiņā paliekošu piedāvā šis Latvijas gabaliņš?
 

2.martā ikvienam ir iespēja 7 stundu garumā apceļot Gulbenes-Balvu pusi, apvienojot aktīvu atpūtu ar autofotoorientēšanos. 

 
Meklējot kontropunktus, ciemojoties pie šī reģiona mājražotājiem, pildot jautrus un āķīgus papilduzdevumus, kā arī to visu iemūžinot fotogrāfijās, iepazīsim Gulbenes un Balvu novadus neierastā veidā. Pēc šī brauciena noteikti gribēsies citās brīvdienās atgriezties, lai nesteidzīgi apceļotu visus brauciena laikā apmeklētos kontrolpunktus kopā ar ģimeni un draugiem.
 
 
Tas nekas, ka neesat līdz šim piedalījušies autofotoorientēšanās sacensībās! Lielais autofotoorientēšanās brauciens "Gulbene 2019" ir piemērots arī iesācējiem. Esam draudzīgi arī bērniem un labi audzinātiem suņiem. 
 
Lai piedalītos braucienā, nepieciešams vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu atmiņas karti (SD/microSD), ieteicamā ceļu karte Austrumvidzeme/Ziemeļlatgale ("JāņaSēta), rakstāmais un labs noskaņojums.
 
Pasākuma norise:
Sestdiena, 2.marts
9:00-9:30 komandu reģistrācija
9:30 dalībnieku sapulce
9:50 pirmā auto starts
16:50 pirmā auto finišs
 
Starts un finišs "Kantes krogā" Gulbenē.
 
 Reģistrē savu komandu šeit! 
 
Dalības maksa 65eur no auto neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.
 
Nezini, ko darīt brīvdienās? Izmēģini autofotoorientēšanos!
 
 

 "Citāda Pierīga" atklāj 2019.gada sezonu

 
"Grūts posms... muļķīgas kļūdas.. skatamies uz KP un neredzam to!" šādus vārdus nācās mums dzirdēt no dalībniekiem finišā. 
 
Pierīgas reģions, kurš, mūsuprāt, ir viens no zināmākajiem un vienkāršākajiem kontrolpunktu sasniedzamības ziņā, daudzām komandām izvērtās par īstu pārbaudījumu.
 
Pat pieredzējušām komandām 2019.gada sezona ir sākusies ar pārkāpumiem un neuzmanības kļūdām, saņemot CSN sodu par apstāšanās/stāvēšanas noteikumu pārkāpumu, kā arī aizmirstot nofotografēt finiša pulksteni. Cerams, šis brauciens liks sasparoties, lai sezonu noslēgtu spīdoši. 
 
Lielu paldies par sirsnīgo sagaidīšanu dalībnieku vārdā sakām mūsu atbalstītājiem - Biznesa Vēstniecībai, uzņēmumam "SIlJa", "Mārlapiņiem" un "Mr.Cone". 
 
Esam saņēmuši arī "paldies" dalībniekiem no Mellupu sociālās mājas iemītniekiem >>
 
Lai arī pilnīgi visus kontrolpunktus nav savākusi neviena no komandām, absolūtajā vērtējumā divas komandas ir ieguvušas vienādu punktu skaitu. Tādēļ pirmā vieta tika noteikta pēc nobrauktajiem kilometriem.
 
A klasē, kurā startēja visvairāk dalībnieku, pirmo vietu iegūst komanda "Pedālis grīdā, gāze sēdeklī". Šī komanda ir arī absolūts brauciena uzvarētājs 36 komandu konkurencē.
 
Otro vietu A klasē iegūst komanda "Pavasars". Savukārt trešajā vietā ierindojas komanda "Plāns C". 
 
A+ klasē, kurā startē pieredzes bagātās profesionāļu komandas, pirmajā vietā - komanda "Mēs un auto". Otrajā - komanda "Lauku draiskuļi", bet trešo vietu iegūst komanda "Āpasau!". Jāpiebilst, ka "Āpasau!" komandā ir tikai 2 dalībnieki. 
 
Šoreiz A2 ģimeņu papildklasē pieteicās 4 komandas, kas savā starpā godalgotās vietas sadalīja sekojoši: 1.vieta - "Aiziet!", 2.vieta - "8 zoles", 3.vieta - "Resnie putni", 4.vieta - "Mazpēdis".
 
Apsveicam visus uzvarētājus!
 
Visu komandu rezultātus un nobrauktos maršrutus skatamies rezultātu sadaļā un facebook.com/brauciens/.
 
Turpinājumā - Gulbene 2.martā. Reģistrē savu komandu šeit! Tikai 6 dienas - līdz 21.janvārim spēkā samazinātā dalības maksa 50eur no auto. 
 
Tiekamies startā!
 

 Jaunās autofotoorientēšanās sezonas atklāšana 12.janvārī

2019.gada autofotoorientēšanās sezonu sāksim 12.janvārī ar Lielo Orientēšanās braucienu “Citāda Pierīga 2019”.

Brauksim izlūkot Daugavas kreiso krastu.

Daudzi no mums ikdienā noteikti šajā Pierīgas daļā pavada savu laiku. Bet vai visi zina, kas interesants slēpjas tepat aiz stūra?

Iespējams, mēs nemaz nenojaušam, ka blakus mājā kāds uzņēmīgs kaimiņš nodarbojas ar mājražosanu vai pašvaldība ir atklājusi jaunu vides objektu.

Tādēļ jums esam mēs – autofotoorientēšanās organizatori un tūrisma entuziasti, kas atklās un ekspresekskursijas veidā parādīs interesantākās un neparastākās vietas un lietas Latvijā, kuras noteikti varēsiet iemūžināt fotogrāfijās un ierakstīt savos plānotājos kā obligāti apmeklējamos brīvdienu galamērķus.

Izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem, sagatavo digitālo fotoaparātu/viedtālruni ar izņemamu SD/microSD karti, paņem līdzi Pierīgas karti, labu garastāvokli un kopā ar ģimeni vai draugiem kāp mašīnā! Par pārējo parūpēsimies mēs!

Pasākuma norise sestdien, 12.janvārī
08:00 – 08:30 reģistrācija
08:30 dalībnieku sapulce
08:50 pirmā auto starts
15:20 pirmā auto finišs

Starts – maizes ceptuvē/kafejnīcā “Lāči”, Rīgas-Liepājas šosejas 12.km.

Finišs - DUS "Circle K" Sloka, Ventspils šoseja 70, Jūrmala.  

Reģistrācija jau atvērta. Dalības maksa 65 eur no auto.

 Piesaki savu komandu šeit! 

Nezini, ko darīt brīvdienās? Piedalies autofotoorientēšanās braucienā!


Vēl pieejami daži 2019.gada dalības abonementi!

Ja vēlies ietaupīt, iegādājies mūsu autofotoorientēšanās sacensību abonementu 2019.gadam. Ir iespējamas divas versijas.


Autofotoorientēšanās brauciens "Ķekava-Ragana" veiksmīgi finišējis

Sestdien tika aizvadīts 2018.gada pēdējais Lielā Orientēšanās brauciena posms. 49 komandas sacentās savā starpā par iespēju nokļūt uz goda pjedestāla, orientējoties un meklējot dažādas grūtības pakāpes kontrolpunktus, kas bija izkaisīti pa visu Ķekavas-Raganas-Līgatnes reģionu.

Šajā braucienā ikviena no komandām noteikti atklāja priekš sevis līdz šim vēl kādu nezināmu vietu, kuru ir vērts apmeklēt kādā citā reizē. Mums būtu interesanti uzzināt, kuri kontrolpunkti priekš jums bija jaunums. Rakstiet tepat komentāros!

Tā kā 10.novembris bija Mārtiņdiena, komandu papilduzdevums – maskošanās ar dzīvu gaili daudziem sniedza patiesu prieku un jautrību. Diemžēl ne visas komandas šo uzdevumu izpildīja, tādējādi nesaņemot tik vērtīgos ieskaites punktus.

Slēpto kontrolpunktu Allažmuižas parkā šoreiz neatrada neviena no komandām. Vairākas komandas gan bija to aprēķinājušas pareizi, taču laika trūkums darīja savu.

Ar sātīgām svētku vakariņām, komandu prāta spēlēm un uzvarētāju apbalvošanu rehabilitācijas centrā «Līgatne» tika noslēgta šī gada sezona.

A klasē uzvaras laurus plūca komanda «Pedālis grīdā, gāze sēdeklī», 2.vietā ierindojās «Superbrigāde», savukārt orientēšanās prasmes ļāva komandai «OK Arona» iegūt 3.vietu savā klasē.

A+ klasē vietu sadalījums šoreiz ir šāds:

Komandai «Āpasau!» - 1.vieta. Jāpiebilst – komanda startē divatā.
Komandai «Brauc un filtrē» - 2.vieta.
Komandai «Gā-Zē-Bē» - 3.vieta. Būs jābrauc atkal

Lielo balvu no Poligon #1 - Tactical Laser Tag – 120 EUR dāvanu karti lāzertaga spēlei saņem pirmo vietu ieguvēji – komandas «Āpasau!» un «Pedālis grīdā, gāze sēdeklī». Lai jums jautra spēle!

Pārējās balvas nodrošina Ikšķiles ūdens sporta centrsSpadrops Viesnīca & ūdens atpūtas centrs, kā arī brauciens.lv

Apsveicam uzvarētājus!

 

 


Komanda #99 "Zvērīgie airētāji" Mārtiņdienā.

Atgādinām, ka noteikti vērts sekot mūsu Facebook lapām, jo reizēm aktuālākā informācija parādās tieši un tikai tur: brauciens un nakts brauciens.


Gada noslēguma brauciens "Ķekava-Ragana" - 10.novembrī

Pagarini savu šī gada piedzīvojumu sezonu!

10.novembrī dodies autofotoorientēšanās medībās pa šķietami zināmu reģionu un mazpilsētām, kas attīstās un piedāvā ceļotājiem arvien jaunus, apskates vērtus objektus un atpūtas iespējas. 

Visas dienas garumā meklēsim un atklāsim, fotografēsim un brīnīsimies - cik daudz neparasta un interesanta mēs vēl nezinam.

Ar aktivitātēm un balvām mūs sagaidīs - lāzertaga Poligons Nr.1 Siguldā, Ikšķiles laivu noma, viesnīca "Spadrops".

Viss, kas nepieciešams, lai piedalītos šajā piedzīvojumā ir: jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD atmiņas karti, reģiona karte, ērti apavi un labs noskaņojums.

Brauciens ir draudzīgs bērniem un labi audzinātiem suņiem. 

Starts - t/c "Liiba" Ķekavā.

Finišs un noslēguma balle - rehabilitācijas centrā "Līgatne".

Pēc finiša notiks tradicionālā gada noslēguma balle (par papildus maksu) ar ēdināšanu un izklaides programmu. Pieteikšanās formu skatīt augstāk.
 
Izzini un apceļo Latviju kopā ar mums!
  

Rudenīgās izklaides Piebalgā

Kafijas, tējas, alus un stipro dzērienu baudīšana, malkas skaldīšana, zīļu, ābolu un kastaņu lasīšana, kartes lasīšana un kontrolpunktu meklēšana Piebalgas līkločos - tik daudz un vēl vairāk piedzīvoja 56 Lielā Orientēšanās brauciena “Piebalga 2018” dalībnieku komandas, kas 29.septembra rītā pulcējās Bērzkrogā.

Kā minēja viena no dalībniecēm:”Līdz tam es nezināju, cik īsas mēdz būt 7 stundas!” Tik tiešām, 7 stundas bija krietni par maz, lai atrastu pilnīgi visus kontrolpunktus. Taču tas nemazināja dalībnieku prieku par viesmīlīgajiem kontrolpunktu saimniekiem, interesantajām un neparastajām apskates vietām, labajiem laikapstākļiem un skaistajiem dabas skatiem, par aktīvi pavadītu dienu, gūstot pozitīvu adrenalīnu visai nākamajai darba nedēļai.

Vairākas komandas neuzmanības dēļ zaudēja punktus brīvdabas muzejā “Vēveri”, citām savukārt netika ieskaitītas kapliču bildes. Slēpto rēķināmo kontrolpunktu atrada tikai 3 komandas.

Vietu sadalījums šajā braucienā ir šāds:

A klasē 1.vietu iegūst komanda “Āpasau!” (18681 punkti).

2.vietu A klasē iegūst komanda “Plāns C” (18164 punkti).

Savukārt 3.vietā ierindojās komanda “Zvērīgie airētāji". Viņiem 17860 punkti.

A+ jeb profesionāļu klasē šoreiz neierastāks vietu sadalījums.

Tā 1.vietu izcīna komanda “Baltic Team” (18890 punkti), kas šoreiz startēja nedaudz citādā sastāvā.

Otrajā vietā A+ klasē pašiem sev par pārsteigumu ierindojas komanda “Gā-Zē-Bē”, iegūstot 18473 punktus, un atstājot sev aiz muguras A+ klases līderus - komandu “Brauc un Filtrē”, kas ar 18387 punktiem šoreiz paliek trešie.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem nodrošina Cesvaines brūzis, Cesvaines Alus Darītava, brīvdienu māja "Dzirnavkalns", Zāļutējas.lv, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs.
 

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti un veiktie maršruti. Savukārt mūsu Facebook lapā atrodamas komandu neieskaitītās bildes un interesantākās bildes.

Jūs jau varat reģistrēt savu komandu dalībai arī citās mūsu sacensībās: atvērta reģistrācija uz Mazo Orientēšanās braucienu 13.oktobrī Tukuma pusē, Nakts Orientēšanās braucienu Vecpiebalgā 1.decembrī, kā arī uz 2018.gada noslēguma Lielo Orientēšanās braucienu "Ķekava-Ragana" 10.novembrī ar ballīti beigās. Ballīte par papildus maksu.


Mēs zinām, ko jūs darīsiet 29.septembrī!

29.septembrī ir īstais laiks, lai dotos izzinošā tūrisma braucienā uz Piebalgu.

Gleznaini dabas skati, pakalni, Gaujas līkloči, “Mērnieku laiki”, un, protams, pašu piebaldzēnu viedums un viesmīlība – to visu vajag sajust klātienē!

Tādēļ kāp mašīnā un brauc kopā ar mums neaizmirstamā autofotoorientēšanās piedzīvojumā ar nosaukumu “Piebalga”!

Būs gan klasiskā, izzinošā orientēšanās un interesantu kontrolpunktu meklēšana, gan dažādi papilduzdevumi, gan arī kāda neparasta “odziņa”.

Dienu sāksim pl.10:00 ar tikšanos un reģistrēšanos. Pirmā auto starts 11:00. Pavisam braucienā katra komanda pavadīs 7 stundas.

Plānotais starts un finišs – Bērzkrogā. Reģistrē savu komandu sacensībām: www.brauciens.lv

Sacensību reģions apskatāms šeit »»

Lai piedalītos ir nepieciešams: vieglais automobilis, komanda vismaz no 2 cilvēkiem, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD atmiņas karti, reģiona karte, rakstāmais un labs noskaņojums.

 

Divas lieliskas dienas DienvidlatgalēTradicionālais divu dienu brauciens, kas šoreiz notika Dienvidlatgalē, ir...

Posted by Brauciens on Piektdiena, 2018. gada 17. augusts

 


Publicēti oficiālie rezultāti

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti, kā arī veiktie maršruti. Foto/video sadaļā publicētas LOB5 neieskaitītās fotogrāfijas.

Turpat foto/video sadaļā atradīsiet interesantākās bildes no LOB5 posma.

 

Viss notiek - aklā braukšana...

Posted by Brauciens on Sestdiena, 2018. gada 11. augusts

 

Patika mūsu rīkotais Latgales brauciens?

Ja jums patika mūsu rīkotās autofotoorientēšanās sacensības Dienvidlatgalē, tad zemāk (zem izvēlnes) nospiediet "Like Page" un turpmāk pirmie uzzināsiet visu par mūsu sacensībām, rezultātiem, akcijām, konkursiem un daudz ko citu.

 

 

 

 

Brīnumainā Dienvidlatgale

Šīs vasaras labākais divu dienu piedzīvojums notiks 11.-12.augustā Dienvidlatgalē. 

Zilie, noslēpumainie ezeri, maģiskie dabas skati un latgaliešu viesmīlība ļaus ikvienam Lielā Orientēšanās brauciena dalībniekam piedzīvot patiesi brīnišķīgas brīvdienas īstajā Latgalē.

Pirmajā dienā orientēsimies 7, otrajā dienā - 4 stundas.

Pasākuma norise:

Sestdiena, 11.augusts
11:00 – 11:45 reģistrācija
11:45 dalībnieku sapulce
12:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs atpūtas kompleksā “Aglonas Alpi"

Svētdiena, 12.augusts
10:00 pirmā auto starts atpūtas kompleksā “Aglonas Alpi”
14:00 pirmā auto finišs

 

Pirmās dienas starts un otrās dienas finišs – DUS “Astarte Nafta Višķi”.

Pirmās dienas finišs un otrās dienas starts – Aglonas Alpi

Par istabiņu rezervēšanu zvaniet - 29194362, Mihalīna, 29333422, Rolands, 26348851, Gunita.

Teltsvietas nav jārezervē. Vēlāk sekos informācija par vakariņu un brokastu piedāvājumu. Pēc savas komandas finiša “Aglonas Alpos” – brīvais laiks līdz svētdienas startam.

Drīkst nakšņot arī ārpus finiša vietas, galvenais – laicīgi ierasties uz nākamās dienas startu.

Tā kā orientēšanās maršrutā būs jābrauc arī pierobežā, līdzi ir jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam.

Lai piedalītos braucienā, nepieciešams vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, reģiona ceļu karte un brīnišķīgs noskaņojums piedzīvojuma baudīšanai.

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Izbaudi īstu Latgali kopā ar mums!

 

Kuldīgas puse ir apskatīta, uzvarētāji noteikti

Lai arī baznīcu nakts ir beigusies, autofotoorientēšanās brauciena "Kuldinga 2018" dalībniekiem 9.jūnija posms izvērtās par īstām baznīcu "fotomedībām", jo šajā reģionā, kā izrādījās, ir ļoti daudz dažādu konfesiju baznīcu un dievnamu. 
 
Taču arī bez šī papilduzdevuma Kuldīgas apkārtnē dalībniekiem bija jāmeklē interesanti, dažbrīd arī grūti sasniedzami kontrolpunkti. 
 
Spilgtā atmiņā visiem paliks viesošanās Suitu maizes ceptuvē, strausu zīmēšana "Norniekos" un vīnu degustācija Rendā. Kā neparastu vietu, kurā ir vērts atgriezties, dalībnieki paši priekš sevis atklāja arī "Mežvidu labirintu" ar Tingeltangeli tajā.
 
Jā, un kā nu bez pilsētu medībām Aizputes un Kuldīgas vēsturiskajos centros!
 
Mums kā organizatoriem liels prieks bija uzzināt faktu, ka īstenie kuldīdznieki tomēr nezina visus apskates objektus savā dzimtajā pusē.
 
Rezultātu sadaļā ir publicēti visu komandu oficiālie rezultāti. Dažām komandām netika ieskaitītas dažas baznīcas, jo tās atkārtojās, kā arī dažas ēkas (kuras, iespējams, domātas kā baznīcas), bija nofotografētas tik tālu, ka nevarējām objektīvi izvērtēt - vai šīs baznīcas neatkārtojas un vai vispār tās ir baznīcas.
 
Vietu sadalījums A klasē šoreiz tika noteikts pēc nobrauktajiem kilometriem, jo visām trim godalgotajām komandām ir vienāds punktu skaits.
 
Augstajā pirmajā vietā ir tikusi komanda "Četras trakas autosievas", otrajā vietā atstājot pieredzējušo komandu "Pedālis grīdā, gāze sēdeklī". Savukārt trešo vietu vairāk nobraukto kilometru dēļ ieņem komanda "Frīda".

Profesionāļu jeb A+ klasē pārliecinošu uzvaru iegūst komanda "Brauc un Filtrē". Viņiem pirmā vieta.

Otrajā vietā - komanda "Baltic Team". 

Tikai viens punkts šķīra komandu "Lauku draiskuļI" no otrās vietas. Tādēļ viņi paliek trešie.

Papildus A2 klasē, kurā startē ģimenes ar bērniem, šoreiz bija veselas 11 komandas!

pirmo vietu šajā klasē izcīna komanda "Juniori"

Otrajā vietā - komanda "Turi buru!" 

Trešo vietu ieņem komanda "Aiziet!"

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem visās klasēs nodrošina VINI Curlandia, "Mežvidu labirints", brauciens.lv 

 

 Autofotoorientēšanās vasara sākas Kuldīgā

Iesāc savus vasaras piedzīvojumus ar ceļojumu uz Kurzemes centru 9.jūnijā!

Brauciena laikā kopā ar pārējiem autofotoorientēšanās brauciena dalībniekiem iepazīsi daudz jaunas, iespējams, līdz šim vēl neapmeklētas un neatklātas vietas Kuldīgas, Aizputes un Alsungas apkārtnē, ieraudzīsi mums visiem zināmās tūrisma apskates vietas no cita skatu punkta.

Šajā dienā savas durvis vērs vaļā arī novadu mājražotāji, piedāvājot nogaršot un iegādāties savu produkciju.

Orientējoties, meklējot un fotografējot paslēptos kontrolpunktus, kā arī veicot dažādus neparastus, jautrus uzdevumus un piedaloties pilsētu medībās, 8 stundas paskries nemanot! 

Lai piedalītos, nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts vai viedtālrunis ar izņemamu atmiņas karti, reģiona karte un labs noskaņojums! Braucienā droši ņem līdzi bērnus, ģimeni un draugus – kopā jautrāk!

Sestdiena, 9.jūnijs
10:00 – 10:45 reģistrācija
10:45 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Brauciena reģions >>

Starts un finišs - "Rančo krodziņā" Rīgas-Liepājas šosejas 136.kilometrā.

Dalības maksa 65 eur no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Reģistrē savu komandu un dodies ceļā!

Izzini Latviju kopā ar mums!
 

 Publicēti 28.aprīļa oficiālie rezultāti

Ar trillera cienīgu sižetu par Vīlandes zemeņu rakursu ieskaitīšanu/neieskaitīšanu ir noslēgusies 28.aprīļa Dienvidigaunijas rezultātu aprēķināšana. Rezultātu sadaļā ir publicēti visu komandu oficiālie rezultāti un nobrauktie maršruti. 

Neskatoties uz lielu nobraukto kilometru skaitu, vairākām komandām Igaunijas ātrie un līdzenie ceļi ļāva paņemt visus kontrolpunktus un izpildīt visus uzdevumus stipri ātrāk par noteikto kontrollaiku, šoreiz uzvarētāji tika noteikti pēc nobrauktiem kilometriem, iegūto vietu noteikšanā izmantojot Nolikumā noteikto 2% toleranci. 

komandas "Palaiž garām" un "Svētdienas braucēji" no A klases un komanda "Brauc un Filtrē" no A+ klases tiek pie dalītām pirmām vietām gan kopvērtējumā, gan savās klasēs.

A klasē 3.vietu iegūst "Pedālis grīdā, gāze sēdeklī".

Savukārt komandas "Baltic Team" un "Mēs un auto" - abas iegūst dalīto 2 vietu A+ klasē.

Pirmo vietu ieguvējiem balvā 30 eur dāvanu karte no brauciens.lv.

Otrās un trešās vietas ieguvējiem balvā 20 eur dāvanu karte no brauciens.lv.

Komanda "Juniori" vienīgā bija pieteikusi sevi papildus A2 klasē, kurā startē ģimenes ar bērniem līdz 12 gadiem. Tā kā konkurences šajā klasē šoreiz nebija, tad "Juniori" iegūst balvā dāvanu karti no AHHAA centra 29 eur vērtībā.  

Apsveicam uzvarētājus!

Nākamais brauciens - 9.jūnijā Kuldīgā. Reģistrācija atvērta. Samazinātā dalības maksa - 50 eur no auto, ir spēkā līdz pirmdienai, 7.maijam. 

28.aprīlī – “Brīvdiena Dienvidigaunijā”

Dienvidigaunija. Ko Tu zini par šo Igaunijas nostūri, kas ir tepat blakus Latvijai?

Tajā ir Vircezers, kurā gada laikā atpūšas ap 1 miljons putnu. Vēl šeit ir Baltijas valstīs senākā pilsēta Tartu un viena no lielākajām Baltijas valstu pilīm - Viljandi. Un starp šīm pērlēm paslēpušies neskaitāmi dabas objekti, skatu torņi un miegainie ciematiņi, kuros dzīvo seti un vecticībnieki, saimniecības, kurās ražo Gaudas un brī sierus.

Kā paši igauņi teic: “Tā ir vieta, kur laiks rit savādāk.”

Gribi visu šo bagātību redzēt savām acīm?

28.aprīlī dodies turp kopā ar pārējiem autofotoorientēšanās dalībniekiem un izzini šo reģionu, apvienojot brīvdienu ceļojumu ar orientēšanos pēc kartes, kontrolpunktu meklēšanu un fotografēšanu!

8 stundās redzēsi pietiekami daudz, lai rastos vēlēšanās pēc sacensībām atgriezties šeit vēlreiz.

Lai piedalītos braucienā nepieciešams vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts, Dienvidigaunijas karte, personu apliecinošs dokuments iebraukšanai Igaunijā, ļoti labs noskaņojums. Ņem līdzi draugus, ģimeni - kopā jautrāk!

Dalības maksa 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 28.aprīlis
10:00 – 10:30 10:45 reģistrācija
10:30 10:45 dalībnieku sapulce
10:45 11:00 pirmā auto starts
18:45 19:00 pirmā auto finišs

Sacensību reģions ir šeit »»

Plānotais starts un finišs - starp Torva un Otepaa.

 

3.marta sniegavīru un kontrolpunktu "medības" noslēgušās

63 auto komandas no visas Latvijas savas pirmās marta brīvdienas pavadīja sniegavīru un dažādu kontrolpunktu meklējumos Jelgavas un Dobeles apkārtnē, kā arī veicot jautrus papilduzdevumus muzejos un tūrisma saimniecībās, kas šajā dienā vēra savas durvis autofotoorientēšanās sacensību dalībniekiem.

Savukārt Jaunpils un Dobeles novada atsaucīgākie uzņēmēji cienāja visus ar siltu tēju un alu.

Ar labajiem darbiem komandas viesojās Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrībā “Laimiņa”, dāvinot biedrības bērniem un daudzbērnu ģimenēm “Ģimenes pakas-pārsteigumu”.

Jāatzīst, vairākas komandas nebija uzmanīgi izlasījušas biļetenu un uzdevumu lapu. Līdz ar to netika “paņemti” vairāki vērtīgi kontrolpunkti, vai arī tieši otrādi – tika “paņemti” bankroti. Šī neuzmanība ietekmēja arī komandu izkārtojumu rezultātu tabulā.

Taču tas netraucēja dalībniekiem gūt prieku par atrastajiem kontrolpunktiem, par skaistajiem skatiem pa auto logu un interesanti pavadītu sestdienu.

Un nu par rezultātiem.

A klasē pirmo vietu ieguva komanda “Solot mīnus divdesmit”, iegūstot 5.vietu komandu kopvērtējumā.

Iepriekšējā posma uzvarētājiem A klasē - komandai “Pedālis grīdā, gāze sēdeklī”, šoreiz otrā vieta.

Savukārt pirmo reizi savā autofotoorientēšanās karjerā uz goda pjedestāla kāpj komanda “Avārijas brigāde”, iegūstot 3.vietu A klasē.

Šoreiz 5 komandas startēja A2 papildklasē, kurā piedalās bērni līdz 12 gadiem.

Pirmo vietu šajā klasē iegūst komanda “Zvirbuļi”.
Otrajā vietā – komanda “Resnie putni”, aiz sevis atstājot komandu “Iezemieši”, kurai tiek godpilnā 3.vieta.

Balvas šajā klasē nodrošina brauciens.lv

A+ klasē, kurā startē profesionāļu komandas, vietu sadalījums nav tāds, kā parasti.

Tā, savu kārtējo uzvaru svin komanda “Brauc un Filtrē”, iegūstot 1.vietu gan savā klasē, gan komandu kopvērtējumā.

Pēc ilgāka pārtraukuma uzvaras garšu varēs sajust arī veterānu komandas “Mēs un auto” un “Lauku draiskuļi”, ieņemot attiecīgi otro un trešo vietu savā klasē.

Balvas A un A+ klasēs nodrošina a/s “Spodrība”, Jaunpils alus, atpūtas komplekss “Grantiņi”, Rūķīšu tēja, Astarte Nafta, Edīte Bēvalde.

Strausu ferma “Ratītes” piešķir mierinājuma balvu pēdējās vietas ieguvējiem – komandai “Krāsainie sapņi”.

Apsveicam visus uzvarētājus!

Visu komandu oficiālos rezultātus, brauktos ceļus skatiet sadaļā REZULTĀTI, neieskaitītās un interesantākās bildes - FOTO/VIDEO. 

Nākamais Lielais Orientēšanās brauciens notiks 28.aprīlī. Dosimies iepazīt Dienvidigaunijas pērles Tartu un Viljandi apkārtnē.

Pieteikšanās jau atvērta. Sacensību reģions arī zināms. Tikai līdz pirmdienai, 12.martam dalības maksa 50 eur no komandas.

Atgādinām, ka 17.martā notiks Mazais Orientēšanās brauciens «Apkārt Babītes ezeram». Reģistrācija jau darbojas https://mazais.brauciens.lv

Tumsas cienītājiem jāreģistrējas Naksts Orientēšanās braucienam "Lielais Lukturis". Reģistrācija: https://nakts.brauciens.lv


Sākusies reģistrācija uz 3.marta braucienu "Jelgava-Dobele"

Dienā, kad dzimis telefona izgudrotājs Aleksandrs Greiems Bells, dosimies autofotoorientēšanās piedzīvojumos pa Jelgavas, Dobeles, Auces apkārtni.

Ielūkosimies, kas jauns ir skatāms Jelgavas un Dobeles pilsētās, viesosimies pie vietējiem mājražotājiem, komunicēsim ar vietējiem iedzīvotājiem un, protams, to visu apvienosim ar orientēšanos pēc kartes, ievērojamu apskates objektu meklēšanu un fotografēšanos.

Sadarbībā ar Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrību "Laimiņa" ar labajiem darbiem iepriecināsim novadā dzīvojošos bērnus un jauniešus ar invaliditāti, daudzbērnu ģimenes. Nepieciešamo lietu saraksts tiks nosūtīts katrai komandai uz e-pastu.

 Pasākuma norise:

Sestdiena, 3.marts
8:30 – 9:15 reģistrācija
9:15 dalībnieku sapulce
9:30 pirmā auto starts
16:30 pirmā auto finišs

Starts - LVM Tērvetes dabas parkā, finišs - kafejnīcā "4vēji"

Lai piedalītos braucienā ir nepieciešams vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts, attiecīgā reģiona karte un labs noskaņojums.

Brauciena reģions skatāms šeit >> 

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

 


No saldajiem Skrīveriem līdz Iecavai

Sestdien, 13.janvārī Aizkrauklē tika "ierūcināta" Lielā Orientēšanās brauciena 11.sezona.  Pavisam uz starta stājās 44 auto komandas, pārstāvot gandrīz visus Latvijas reģionus. Dažādu iemeslu dēļ finišu Vecumniekos laicīgi sasniedza 42. 
 
Jāatzīst, ne visām komandām izdevās atrast visus leģendā paslēptos kontrolpunktus. Arī slēpto kontrolpunktu - Gāguļu dižozolu (resnāko Birzgales pagastā un 33.resnāko Latvijā), izdevās atrast tikai 8 komandām. 
 
Gribam teikt lielu PALDIES mūsu atbalstītājiem - Skrīveru Pārtikas Kombinātam par saldo kontrolpunktu, radošajai darbnīcai RADADA Skrīveros, biedrībai "RADI Jaunjelgavā" un augu pasaules burvēm no SIA CADE par interesantajiem uzdevumiem, kā arī ASTARTE NAFTA par kontrolpunktu Iecavā. 
 
Diemžēl cilvēciskā faktora dēļ mums nācās anulēt Skrīveru mājas saldējuma kontrolpunktu. Esam saņēmuši atvainošanos no šī punkta saimniekiem. 
 
Esam saņēmuši arī pateicības vārdus no Iecavas sieviešu kluba "Liepas" par mūsu visu lielo ieguldījumu labdarības "krājkasītē".

Un nu par rezultātiem. 

A (tūrisma) klasē pirmo vietu ieguva komanda "Pedālis grīdā, gāze sēdeklī", kura ļoti veiksmīgi startē arī nakts braucienos. 

Otrā vieta šajā klasē - komandai "Grebļa daļa", kura pēc ļoti ilga pārtraukuma nedaudz mainītā sastāvā ir atgriezusies "apritē".

Savukārt trešajā vietā ierindojās komanda "Āpsau", kuru arī var uzskatīt par veterāniem. Jāpiemin, ka šī komanda startē divatā.

Starp komandām, kas piedalās pirmo reizi, visaugstāko vietu ieņēma komanda "Un rūķītis arī", iegūstot augsto 20.vietu absolūtajā vērtējumā.

A+ klasē tika saņemti komandu "Baltic Team" un "Oi, jāpadomā!" protesti par komandas "Brauc un Filtrē" punktu ieskaitīšanu ASTARTE NAFTA kontrolpunktā. Ņemot vērā šī KP uzdevuma definīciju, tika pieņemts lēmums ieskaitīt "Brauc un Filtrē" Astartes KP, jo uzdevumā prasītais ir izpildīts.

Tā A+ klasē pirmā vieta tiek piešķirta komandai "Brauc un Filtrē".

Savukārt komandām "Baltic Team" un "Oi, jāpadomā!" tiek piešķirta dalītā 2.vieta (pamatojoties uz Nolikuma punktu 11.6.).

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir mūsu atbalstītāji - Skrīveru Pārtikas kombināts, ASTARTE NAFTA, biedrība "RADI Jaunjelgavā" un SIA "CADE".

SIA "CADE" piešķir arī mierinājuma balvu komandai "Ģimenīte", kura ieguvusi pēdējo rezultatīvo vietu.

Savukārt radošā darbnīca "RADADA" no Skrīveriem piešķir balvu komandai "Neķer kreņķi" par jautrāko feisbuka bildi no šī KP.

Par balvu saņemšanu vienosimies ar katru komandu individuāli.

Vēršam Jūsu uzmanību, ka no šī gada ir mainījusies atlaides piešķiršana par atsauksmes ierakstīšanu. Turpmāk visi, kas ieraksta atsauksmi par tikko notikušo posmu, piedalās izlozē, kur viens autors saņems 25€ atlaidi dalības maksai nākamajam posmam. Atlaides kods tiks atsūtīts uz epastu. Šī atlaide nesummējas ar citām.

Nākamais Lielais Orientēšanās brauciens "Jelgava-Dobele" notiks 3.martā. Samazinātā dalības maksa - 50 eur no auto, ir spēkā tikai līdz pirmdienai, 22.janvārim. Reģistrācija jau atvērta.


Lielā Orientēšanās brauciena sezonas atklāšana 13.janvārī

13.janvārī tiks atklāta Lielā Orientēšanās brauciena jaunā sezona. Nākamo gadu sāksim ar Skrīveru un Iecavas puses interesantākajām vietām. Ikvienā Latvijas novadā taču ir vēl neatklātas vai sen piemirstas apskates vērtas vietas!

Meklēsim kontrolpunktus, pildīsim papilduzdevumus un, cerams, baudīsim īstus ziemas priekus un skaistus dabas skatus. 

Brauciena laikā ciemosimies arī pie mūsu atbalstītājiem. Šajos kontrolpunktos varēsiet uzzināt, kas ir RADADA, kā top īstās konfektes "Gotiņa", kā no Latvijas dabas augiem un kokiem top kosmētikas produkti un ēteriskās eļļas, ko RADA Jaunjelgavā un kā attīstās pašmāju degvielas tirgotājs "Astarte Nafta". 

Pasākuma norise:

Sestdiena, 13.janvāris
8:00 – 8:45 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs

Starts - kafejnīcā "Panna" IGA Centrā, Aizkrauklē. Finišs - "Cafe+" Vecumniekos.

Reģistrācija uz šo braucienu jau atvērta.

Lai piedalītos braucienā, ir jāizveido komanda vismaz no 2 cilvēkiem. Pārvietošanās līdzeklis - jebkuras markas un krāsas vieglais automobilis vai busiņš, kuru var vadīt ar "B" kategorijas vadītāja apiiecību. 

Dalības maksa 65* eur no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Pateicoties dažu komandu ieteikumiem, nākamgad tiek mainīts komandu sadalījums pa klasēm. Turpmāk A+ klasē startēs tās komandas, kuras ir ieguvušas vismaz 3.vietu kādā no Lielā Orientēšanās brauciena posmiem absolūtajā vērtējumā pēdējos 3 gados. Pārējās komandas startē A klasē. 

* - akciju laikā dalības maksa var tikt samazināta, par to var uzzināt mūsu Facebook lapā.

Sezonas dubļainākais posms noslēdzies

4.novembrī ar sirsnīgu dalībnieku savstarpējo apdāvināšanu no rīta un noslēguma balli viesnīcā “Ērgļi” noslēdzās autofotoorientēšanās 10.sezona.

Neskatoties uz dubļainiem ceļiem, kas bija īsts pārbaudījums šoferīšiem, brauciena dalībnieki spēja nezaudēt pozitīvo garu un gūt prieku, meklējot kontrolpunktus, pildot dažādos interesantos un atmiņā paliekošos papilduzdevumus pie mūsu atbalstītājiem Ķeipenes piparkūku studijā, Road Cafe, Šūpoļu parka pirtiņā un Braku muzejā.

Ar lepnumu un prieku komandas piedalījās arī kopīgā dzīpariņa ieaušanā lielajā apmeklētāju deķī brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā “Meņģeļi”.

Pa kādai aizkustinājuma asarai dalībniekiem nobira, nododot savu mājās sagatavoto dāvaniņu Pļaviņu novada senioriem, kuri sūta mums visiem sveicienus un laba vēlējumus.

Tā kā šis bija gada noslēguma posms, tad rezultāti tika aprēķināti un uzvarētāji apbalvoti tajā pat dienā noslēguma balles laikā.

Tomēr cilvēcisku apstākļu dēļ tām komandām, kuras nebija Brakos izpildījušas uzdevumu, nevajadzīgi tika piešķirti 250 punkti 0 punktu vietā. Kļūda tika atrasta un punkti atņemti. Līdz ar to mainījās vietu sadalījums. Ceram, ka novērtēsiet, ka godīgums ir pamatvērtība.

Tā gada noslēguma posmā A+ klasē vietu sadalījums tika noteikts pēc nobrauktajiem kilometriem, jo četrām komandām bija vienāds punktu skaits.

Sveicam komandu “Oi, jāpadomā!” ar uzvaru šajā braucienā un 2.vietu komandu gada kopvērtējumā!

Otrajā vietā 7.posmā ierindojās komanda “Quattro Racing Team”. Tas nodrošināja 1.vietu komandu gada kopvērtējumā.

Savukārt tikai viens mazāk nobraukts kilometrs nodrošināja komandai “Gā-Zē-Bē” trešo vietu šajā braucienā.

A+ klasē komandu gada kopvērtējumā 3.vietu ieguva komanda “Brauc un Filtrē”.


A klasē vietu sadalījums 4.novembra braucienā mainījās pēc kļūdas izlabošanas.

Pirmajā vietā pelnīti ierindojās komanda “Resnie putni”. Otrajā vietā palika komanda “Zvērīgie airētāji”. Trešo vietu ieguva komanda “Lielais un Mazais”.

Apsveicam uzvarētājus!

Publicēti arī komandu veiktie maršruti un neieskaitītās bildes.

Nākamo – 11.brauciena sezonu sāksim 13.janvārī, meklējot kontrolpunktus no Skrīveriem līdz Iecavai.

Samazinātā dalības maksa 50 eur no komandas ir spēkā tikai līdz 13.novembrim. 
Reģistrācija jau atvērta.

Tāpat labprāt uzklausīsim jūsu idejas un ieteikumus, kādus papilduzdevumus un kontrolpunktus būtu jāiekļauj nākamās sezonas braucienos. Rakstiet uz inese@brauciens.lv   

 


4.novembrī orientējamies Ērgļos

Kad visi gājputni ir aizlidojuši uz siltajām zemēm, arī mēs dodamies ceļā. Šogad pēdējo reizi - 4.novembrī no Aizkraukles līdz Ērgļiem.

Aizraujošs autofotoorientēšanās ceļojums pa putnu pēdām. Kā vienmēr, būs orientēšanās pēc kartes, dažādi interesanti kontrolpunkti, papilduzdevumi un “putnu ...”. Bet tas lai paliek noslēpums :)

Saldā pieturvieta Ķeipenes piparkūku studijā, ciemošanās Šūpoļu parkā dos spēkus veiksmīgi izpildīt uzdevumus Braku muzejā, ieaust savu stāstu brāļu Jurjānu memoriālajā muzejā "MenģeļI' un turpināt ceļu pārējo kontrolpunktu meklējumos.

Starts: Aizkraukle, IGA centra stāvlaukums / reģistrācija kafejnīcā PANNA (Aizkrauklē).

Finišs: viesnīca "Ērgļi".

Reģistrācija ir atvērta.

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Pasākuma norise:

Sestdiena, 4.novembris

8:00 – 8:45 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs
21:30 neoficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā
22:00 oficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā

 

Sprīdīša Laimīgajā zemē pie laimīgiem cilvēkiem

Aizvadītajā sestdienā prāvs pulciņš Lielā Orientēšanās brauciena dalībnieku devās laimi meklēt Tērvetes, Auces un Elejas pusē, sirsnīgus, čaklus un laimīgus cilvēkus satikt.

Prieks par atrastajiem kontrolpunktiem, dažādu gardumu degustēšana un sarunas ar kontrolpunktu saimniekiem, tad neliels pārdomu un klusuma brīdis Vecauces ev.lut.baznīcā, un atkal jau došanās ceļā.

Dažādi “āķīgie” un smieklīgie kontrolpunkti, uzdevumi Vilces muižā, laimes asaras par palīdzīgas rokas sniegšanu līdzcilvēkiem Elejā, Lietuvas pierobežas mazo pilsētu un ciemu šarms, sirreālā sajūta Abgunstes muižā un finišs Pūteļkrogā klāt. Vai bijām Sprīdīša Laimīgajā zemē?

Taču brauciena dalībnieki ne tikai devās pa Sprīdīša pēdām, bet arī sacentās savā starpā – kurš būs precīzāks un atjautīgāks.

Tā A+ (profesionāļu) klasē savas spējas orientēties un precīzi izpildīt uzdevumus pierādīja komanda “Quattro Racing Team”, savu uzvaru un apbalvojumu kolekciju papildinot ar iegūto pirmo vietu. Nedaudz mazāk veiksme uzsmaidīja komandai “Oi, jāpadomā!”, kas ierindojās otrajā vietāTrešās vietas ieguvēji – komanda “Laižam”, iekaroja goda pjedestālu, apsteidzot vairākas pieredzējušas profesionāļu komandas.

Savukārt A (tūrisma) klasē vietas savā starpā sadalīja savā klasē pieredzējušas komandas “Avārijas brigāde”, “Gā-Zē-Bē” un “Čonkas”, iegūstot attiecīgi pirmo, otro un trešo vietu.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir Kocinieks.lvPiparmētru namiņštulpju dārzs “Viestardi”, brauciens.lv.

Visu komandu rezultāti, nobrauktie maršruti redzami sadaļā REZULTĀTI, bet skaistākās un neieskaitītās bildes - sadaļā FOTO/VIDEO

Tiekamies 4.novembrī braucienā “Aizkraukle-Ērģļi”!
Reģistrācija jau atvērta. Līdz 9.oktobrim spēkā samazinātā dalības maksa -50 eur no auto. 

 

Domā par 2018. gadu?

Limitēts piedāvājums – abonements jāpiesaka »» info@brauciens.lv, norādot komandu un maksātāja rekvizītus.


30.septembrī - ceļojums uz Sprīdīša Laimīgo zemi

30.septembrī dodies kopā ar mums aizraujošā autofotoorientēšanās braucienā "Sprīdītis", kura laikā, orientējoties un fotografējoties, apceļosim Latvijas pierobežu Tērvetes un Elejas pusē, kā arī meklēsim paslēptos kontrolpunktus pie mūsu kaimiņiem - lietuviešiem Šauļu apkārtnē.

Ar interesantiem uzdevumiem un stāstiem mūs sagaidīs Vilces muižakokapstrādes darbnīca "Amatnieki" un "Viestardu" tulpju dārza saimnieki Kroņaucē, bet īpašu pārsteigumu katrai komandai būs sagādājusi Vecauces ev.luterāņu baznīca. Par garšu kārpiņu lutināšanu brauciena laikā gādās kūku cepēja Inga Eglīte un z/s "Vainadziņi" (Nr.6).

Brauciena laikā darīsim arī labos darbus, ar dāvanām iepriecinot Elejas bērnu un jauniešu centru, kā arī palīdzot Abgunstes muižai atdzimt par gaismas pili, ar pašu sarūpētām mākslas grāmatām liekot pamatus muižas bibliotēkai.

Iespējams, ceļojuma beigās sapratīsim, kādēļ tieši Tērvetes apkārtne iedvesmoja Annu Brigaderi sarakstīt pasaku lugu "Sprīdītis".

Piedalīšanās ir pavisam vienkārša - izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem un auto, sagatavo digitālo fotoaparātu, ar kuru bildēsi kontrolpunktus, bruņojies ar attiecīgā reģiona karti, reģistrē savu komandu "Sprīdīša" braucienam un tiekamies startā!

Starts - LVM Tērvetes dabas parka stāvlaukumā, finišs - Pūteļkrogā.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 30.septembris
09:00 – 09:40 reģistrācija
09:40 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
17:30 pirmā auto finišs

Otrdiena, 3.oktobris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 4.oktobris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Dosimies pa Sprīdīša pēdām Laimīgās zemes meklējumos!

Saaremaa ieņemta / rezultāti ir klāt!

12.augusta rītā 50 auto komandas no Latvijas devās iekarot kaimiņu - igauņu populārāko vasaras tūrisma galamērķi - Sāremā un Muhu salas.

Divu dienu laikā tika meklēti un fotografēti neskaitāmi apskates objekti un krustu-šķērsu izbraukātas abas salas . Viena no komandām savā atsauksmē par piedzīvoto uz salām nosauca šo braucienu par Sāremā valsi. Un tam nevar nepiekrist - kontrolpunkti bija jāmeklē pie bākām, baznīcām, pilsdrupām, vējdzirnavām, ceļmalās, purvos un pludmalēs, viegli un brīžiem grūti sasniedzamās vietās. Arī neparedzamie laikapstākļi - saule, kas mijās ar pēkšņu tumsu dienas laikā un spēcīgu negaisu - lika dalībniekiem "dejot valsi" arī pa peļķēm.

Otrās dienu finišu veiksmīgi sasniedza 49 komandas.

Goda pjedestāls izskatās šādi:

A+ (profesionāļu) klasē 1.vieta - komandai "Oi, jāpadomā!", 2.vieta - "Dažiem dadžiem", 3.vietā ierindojas "Quattro Racing Team".

Savukārt A (tūrisma) klases vietu sadalījums ir sekojošs: 1.vieta - komandai "Sudraba bulta", 2.vietā - "Gā-Zē-Bē", bet trešo vietu ieņem komanda "Cietu seju".

Pirmās vietas ieguvēji abās klasēs saņem 40 eur atlaidi dalības maksai, otrai vietai abās klasēs - 30 eur atlaide dalības maksai, bet 3.vietas ieguvējiem - 25 eur atlaide dalības maksai kādā no mūsu rīkotajiem braucieniem 2017./2018.gadā. 

Apsveicam uzvarētājus!

  Jau var pieteikties uz nākamo posmu (sacensību reģions), var pieteikties arī uz nākamo nakts posmu...


Sāremā sala divās dienās

Nomaini savu ikdienas steigu pret piedzīvojumiem bagātu brīvdienu izbraucienu ārpus Latvijas!

Dodies kopā ar mums divu dienu ekspresekskursijā uz Sāremā salu Igaunijā!

12.-13.augustā Lielā Orientēšanās brauciena laikā apmeklēsim un izzināsim gan "obligāti" apmeklējamos salas tūrisma apskates objektus, gan arī ielūkosimies Sāremā apslēptākajās vietās, kuras nav iekļautas tūrisma ceļvežos, bet tomēr arī ir apskates vērtas. 

Taču tas, protams, nebūs vienkāršs apskates brauciens - visos objektos atradīsies kontrolpunkti, kuri būs jāatrod un "jāatšifrē" pēc mūsu dotajām norādēm un fotomirkļiem.  Tā būs autofotoorientēšanās!

Pirmajā dienā sacensību režīmā būs jānobrauc 7 stundas, otrajā - 4 stundas. 

12.augusta plāns

Starta vieta map.ee/

11:00 - 11:40 reģistrācija 
11:40 sapulce
12:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs kempingā

13.augusts

11:00 pirmā auto starts kempingā
15:00 pirmā auto finišs turpat, kur pirmās dienas starts map.ee/  

Biļetes uz prāmi (pirmajā dienā no Virtsu uz Kuivastu, otrajā otrādi) ir iespējams iegādāties jau tagad internetā www.praamid.ee/cp/#/trip/  Iesakām to darīt laicīgi.

Nakšņošanai (kas vienlaicīgi ir arī pirmās dienas finišs un otrās dienas starts) ir norezervēts kempings www.kipikoovi.ee/index_lat.html

Teltsvietas 2 eur/pers. būs brīvi pieejamas bez iepriekšējas rezervācijas.

Vakariņu un brokastu piedāvājums katrai komandai tiek nosūtīts uz tās reģistrēto e-pastu. Ja kāds nav saņēmis, rakstiet uz inese@brauciens.lv.

Tā kā visas kempinga mājiņas un gultas šajā vietā ir aizņemtas, tuvākais kempings, kas piedāvā gultasvietas un kempinga mājiņas dalībniekiem ir www.ratsukievari.ee.

Tie, kuri vēlēsies nakšņot ārpus kempinga, varēs droši to darīt. Galvenais laicīgi ierasties uz svētdienas startu. 

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Reģistrējies un izbaudi Igaunijas salu skarbo dabu kopā ar mums!

 

Madonas augstās virsotnes ir iekarotas 

10.jūnijā 83 komandas startēja Degumnieku lidlaukā, lai apceļotu Madonas, Cesvaines un Lubānas novadus. Ļaudonas pagasta netradicionālajā saimniecībā "Bieles" finišēja 79 komandas. 

Putekļi, līkumainie Gaiziņkalna ceļi, skaisti skati, viesmīlīgi un dzīvespriecīgi "dzīvo" kontrolpunktu saimnieki un vasaras ģimenes ekskursijas vērti tūrisma apskates objekti - apmēram šādi varētu raksturot Madonas Lielo Orientēšanās braucienu.

8 stundas bija krietni par maz, lai redzētu visu un paviesotos pilnīgi visās saimniecībās, kuras 10.jūnijā bija vērušas vaļā durvis autofotoorientēšanās dalībniekiem. Pilnīgi visus uzdevumus izpildīt un savākt visus kontrolpunktus nevarēja neviens.

A+ (profesionāļu) klasē savas izcilās orientēšanās un stratēģijas plānošanas spējas pierādīja ilggadējie "top" braucēji - komandas "Baltic Team" un "Brauc un Filtrē", uz goda pjedestāla attiecīgi ieņemot pirmo un otro vietu. Savukārt trešajā vietā ierindojās komanda "Mēs un auto",atstājot "aiz strīpas" vairākas "top" komandas.  

Sava novada ceļu pārzināšana un atpazīstamie kontrolpunkti ir ieviesuši loģisku vietu izkārtojumu A (tūrisma) klasē - pirmo vietu iegūst komanda "Sudraba bulta", otrajā vietā atstājot komandu "OK Arona". Abas šīs komandas ir no Madonas novada. Trešajā vietā komanda "Krasnaja tapočka" no Rīgas. 

Apsveicam uzvarētājus! 

Balvas uzvarētājiem piešķir Madonas novadsCesvaines Alus DarītavaBrīvdienu māja "Piekūni"ASTARTE-NAFTAIK "55 mārītes"

Komanda "Mēs un auto" iegūst balvu no Brīvdienu māja "Piekūni" par goda pjedestāla "iekarošanu".

4.vietas ieguvēji - komanda "Daži dadži" (Egita Puida) saņem balvu no viesu mājas "Kālezers".

Visu dalībnieku vārdā "PALDIES" sakām arī pārējiem: Reķu KalnsMadonas AlusPiemājas saimniecība RozasVisitMadonaLubāna mitrāja informācijas centrsBērzaune, LatviaLVM Kalsnavas arborētums, trušu dārzam "Sveķi", Inesei Mailītei par ziedu performanci, Sarkaņu bibliotēkai, A.Bieziņa muzejam, AG Capital, veikalam "Papīrs", laikrakstam "Stars".

Savukārt visiem ir iespēja ierakstīt atsauksmi par piedzīvoto.

Dārgie dalībnieki, kuri nespēja normāli atrast svarīgāko punktu 10.jūnijā – finišu, un vēl pat pamanījās izteikt nepamatotus un skaļus pārmetumus! Apskatiet kartes fragmentu vēlreiz!!!

 

 

Iesildīšanās vasarai Madonā 10.jūnijā

Ar ko katram no jums asociējas Madona? Daži saka, ka te nekā interesanta nav - tikai Gaiziņš un iespēja paslēpot ziemā.  

Piedalies Lielajā Orientēšanās braucienā "Madona", radi apvērsumu savos priekšstatos par šo novadu Vidzemē un papildini savu fotoalbūmu ar jaunām bildēm!

8 stundu laikā krustu-šķērsu tiks izbraukāts viss Madonas novads, nedaudz paciemojoties arī kaimiņu novados, meklēti un fotografēti kontrolpunkti, apmeklēti vairāki mājražotāji, pie kuriem varēs ne tikai nodegustēt, bet arī nopirkt ko garšīgu.

Būs dažādi papilduzdevumi, leģendas brauciens, slēptais kontrolpunkts un pilsētas medības Madonā. Spēj tik izstrādāt savu stratēģiju, lai savāktu pēc iespējas vairāk punktu un nobrauktu īsāko maršrutu.

Starts - Degumnieku lidlaukā Ošupes pagastā, Madonas novadā.

Finišs šoreiz pie mums-organizatoriem mājās - netradicionālajā saimniecībā "Bieles", kur būs iespēja sarīkot pikniku ar saviem groziņiem.

Gan pirms brauciena, gan arī pēc tā ikviens var palikt pie mums bez maksas teltīs.

Sestdiena, 10.jūnijs 

10:00 – 10:40 reģistrācija
10:40 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Piedalīšanās ir pavisam vienkārša - izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem, sagatavo digitālo fotoaparātu, ar kuru bildēsi kontrolpunktus, bruņojies ar attiecīgā reģiona karti, reģistrējies, kāp mašīnā un dodies atklāt jaunus horizontus tepat Latvijā!

P.S. Brīdinām - autofotoorientēšanās var izraisīt pozitīvu atkarību!


"Vaiņode 2017" rezultāti ir klāt!

Vaiņodes lidlaukā startēja un Palangas pusē finišēja 60 komandas. Ir aprēķināti un publicēti oficiālie rezultāti. Savukārt dalībnieki var uzrakstīt savas atsauksmes par piedzīvoto un redzēto, saņemot 7€ atlaidi dalībai nakamajā posmā. Tāpat darbojas reģistrācija uz nākamo Lielā Orientēšanās brauciena posmu ar samazināto dalības maksu, kas notiks 10.jūnijā Madonas novadā.

Tāpat mūsu FaceBook lapā publicētas neieskaitītās un interesantākās bildes.

 


29.aprīļa auto piedzīvojums

29.aprīļa Lielajā Orientēšanās braucienā dosimies pretī piedzīvojumiem Latvijas pierobežā, meklēsim interesantākos un iepriekš nezināmos apskates objektus senās kuršu zemēs - Ceklī, Duvzarē, Bandavā, vēsturiskajā Žemaitijas novadā Lietuvā.

Tikai tas nebūs parasts brauciens -  pēc organizatoru izsniegtās orientēšanās kartes pašiem būs jāatrod šie objekti un pie tiem jānofotografējas. Lielākai jautrībai būs jāveic arī dažādi interesanti papilduzdevumi. Garlaicīgi nebūs!

Lai piedalītos braucienā, ir jāizveido komanda vismaz no 2 cilvēkiem, jākāpj vieglajā automobilī, jāpaņem līdzi digitālais fotoaparāts un attiecīgā reģiona karte. Jā, nepieciešams arī labs garastāvoklis!

Starts - Vaiņodes lidlaukā.

Finišs -  atpūtas kompleksā HBH Žibininkai, Lietuvā 

Reģistrē savu komandu šeit!

Pasākuma norise:
Sestdiena, 29.aprīlis

9:00 – 9:40 reģistrācija
9:40 dalībnieku sapulce
10:00 pirmā auto starts
18:00 pirmā auto finišs

Dalības maksa - 65 eur no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Ceļo kopā ar mums!

Ventspils posmā visu izšķīra kilometri

11.martā Lielais Orientēšanās brauciens Ventspils pusē pulcēja 79 komandas.

Ar gardiem mājas vīniem dalībniekus cienāja Grodu māju vīnu saimnieks Ugālē. Savukārt sirdī paliekošu siltumu un dāvināšanas prieku ikviens varēja izjust Labo darbu kontrolpunktā invalīdu biedrībā "Labas pārmaiņas".

Lai atrastu kontrolpunktus Ventspilī, komandām bija jāatrisina neliels "burtu mežģis" un jāliek lietā skolā iegūtās zināšanas matemātikā.

Ceļu apstākļu iespaidā tika pieņemts lēmums neiekļaut daudzus KP uz grants ceļiem, lai dalībniekiem nebūtu jālauž savi auto. Tas deva iespēju ļoti daudzām komandām savākt visus kontrolpunktus un izpildīt visus papilduzdevumus.

Tādēļ brauciena rezultāti ir ļoti blīvi, un vietu sadalījumu noteica nobrauktie kilometri.

Blīvo rezultātu dēļ ir pieņemts lēmums par odometra 1 km toleranci - vienādu punktu gadījumā komandas saņem vienādu vietu, ja odometrs neatšķiras vairāk par 1km no pirmās šīs pašas vietas ieguvēja.

 

 

Komandas "Brauc un Filtrē" un "Quattro Racing Team" iegūst 1.vietu A+ klasē 

3.vietu A+ klasē iegūst komandas "Oi, jāpadomā!" un "Kalve".

Savukārt A klasē vietu sadalījums ir šāds:

1.vietā - komandas "Lieliskais 4-nieks" un "Laižam"

3.vietā - komanda "Plāns C".

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir "Astarte Nafta", Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks, Ventspils pludmales akvaparks, Ventspils piedzīvojumu parks.

Mierinājuma balvu no Grodu māju vīna saimnieka saņem pēdējās vietas ieguvēji - komanda "Gandrīz ieradušies".

Skatamies rezultātu sadaļā, apskatam arī neieskaitītās bildes, aplūkojam smukākās, rakstam atsauksmes un reģistrējamies nākamajam posmam. 

Nākamais Lielais Orientēšanās brauciens notiks 29.aprīlī Vaiņodē. Brauksim apskatīt Lietuvu un Latvijas pierobežu. Reģistrācija jau atvērta.

Līdz 17.martam ir spēkā samazinātā dalības maksa - 50 eur no komandas. Ierakstot atsauksmi par Ventspils braucienu, saņem 7 eur atlaidi.

 


11.martā - «Ventspils 2017»

Pēc sieviešu dienas svinībām īstais laiks brīvdienām svaigā gaisā Ventspils pusē kopā ar draugiem un ģimeni.

11.martā dodies Lielajā Orientēšanās braucienā no Usmas līdz Ventspilij, meklējot paslēptus kontrolpunktus, piedaloties Ventspils pilsētas medībās, fotografējot neparastas vai vienkārši skaistas vietas un lietas, ķerot vēju jūras malā un pavadot pozitīvu emociju pilnu dienu.

Braucienam nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 11.marts
8:30 – 9:15 reģistrācija
9:15 dalībnieku sapulce
9:30 pirmā auto starts
16:30 pirmā auto finišs

Starts - kafejnīca “Serpentīns” Strazdē pie baltās baznīcas Rīga-Ventspils šosejas malā.
Finišs - "Zaķu krogs" Jūrkalnē.

Dalības maksa - 65€ no auto neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Apceļo Latviju kopā ar mums!


Rozentāls, “gotiņas” un Lietuvas pierobeža

28.janvārī - ķīniešu jaunā gada pirmajā dienā 63 Lielā Orientēšanās brauciena komandas metās piedzīvojumos Saldus pusē.

Autofotoorientēšanās 10.jubilejas sezonas pirmā brauciena maršruts veda uz saldāko Kurzemes pilsētu Saldu, kur Saldus pārtikas kombinātā tika piedzīvoti īsti salduma mirkļi, izgaršojot populārās konfektes “Gotiņa” un citus kombinātā ražotos saldumus.

Taču Saldus ir arī latviešu nacionālās glezniecības pamatlicēja Jāņa Rozentāla dzimtene. Par godu mākslinieka 150.jubilejai, kas tika svinēta 2016.gadā, komandām tika dots uzdevums atrast Rozentāla pēdas Saldū.

Īpaši sirsnīgus pateicības vārdus saņēmām no Saldus TIKS centra un Sociālā dienesta par atvestajām dāvanām dienas centriem un trūcīgajām ģimenēm, kā arī katras komandas radošajiem darbiņiem.

Pēc kārtīgas Saldus pilsētas apskates dalībnieku maršruts turpinājās Lietuvas virzienā, kur Mažeiķu apkārtnē bija paslēpti vairāki apskates vērti kontrolpunkti.

Par godu jaunajam Gaiļa gadam komandu papilduzdevums šoreiz bija nofotografēties ar īstu gaili rokās. Palasot dalībnieku atsaukmes, šis uzdevums dažām komandām izvērtās par jautru un neaizmirstamu piedzīvojumu.

Finišā Rančo krodziņā atgriezās visas 63 komandas.

"Saldus-Lietuva" brauciena vietu sadalījums pa klasēm

A+ klase

1.vieta - komanda “Brauc un Filtrē”
2.vieta - komanda “Baltic Team”
3.vieta - komanda “Quattro Racing Team”

A klase

vieta - komanda “Fantastic Four”
vieta - komanda “Zvērīgie airētāji”
vieta - komanda “Čonkas”

Apveicam uzvarētājus!

Saldā posma uzvarētājiem balvās arī saldas dāvanas no Saldus pārtikas kombināta un Saldus TIKS centra.

Oficiālie rezultāti un veiktie maršruti
Publicētas arī neieskaitītās un smukākās bildes.

Rakstiet savas atsauksmes par sestdienas piedzīvojumiem, pretī saņemot 7 eur atlaidi dalībai nākamajā posmā, kas notiks 11.martā Ventspils pusē. Starts / finišs kafejnīcā "Serpentīns" pie Strazdes baltās baznīcas. 

Bez tradicionālajiem kontrolpunktiem būs arī Ventspils pilsētas medības, papilduzdevumi, komunikācija ar vietējiem iedzīvotājiem, jūra un vējs matos. 

Reģistrācija jau atvērta. Šobrīd un pavisam neilgu laiku ir spēkā samazinātā dalības maksa – 50 eur no auto. Pasteidzies!

 

2017.gada sezonas atklāšana 28.janvārī

Ar ceļojumu uz „zemi starp Skrundu un Zemgali” 28.janvārī tiek atklāta Lielā Orientēšanās brauciena desmitā jubilejas sezona.

Kopā ar mums – organizatoriem, dosimies pretī piedzīvojumiem Saldus pusē, Kurzemes saldākajā pilsētā ķersim medus pilienus un meklēsim nezināmo pēc teritorijas mazākajā Telšu apriņķī Lietuvā.

Lielais Orientēšanās brauciens – tā ir orientēšanās pēc kartes, jautri uzdevumi, meklēšana un fotografēšanās visneparastākajās vietās, citādākas Lietuvas atklāšana, kā arī daudz pozitīvu emociju visas dienas garumā.

Starp citu, tieši Saldus pusē – Nīgrandē 2011.gadā „Pavasara rallijā” tika uzsākta labo darbu tradīcija. Tad pie noderīgām grāmatām un lietām tika Nīgrandes pagasta bibliotēka. Arī nākamgad mēs turpināsim!

Ilgi nedomā un reģistrējies jaunam izaicinājumam!

Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Braucienam nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 28.janvāris
8:00 – 8:40 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs

Otrdiena, 31.janvāris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 1.februāris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Starts un finišs - Rančo krodziņā  Rīga-Liepājas šosejas 136.km.


Pasaule ir pārāk liela, lai neļautos kārdinājumam to atklāt un iepazīt.
 

Gads ir noslēdzies, "Divu krastu" uzvarētāji noskaidroti

Izrādās, ka ceļš no Aizkraukles līdz Līvāniem nav vienmuļš un garlaicīgs. Piedaloties Lielajā Orientēšanās braucienā „Divi krasti”, ikviens tā dalībnieks varēja pārliecināties, cik daudz interesanta un brīžiem pat nezināma var atrast šajā Latvijas gabaliņā. Un cik viesmīlīgi, radoši un uzņēmīgi ļaudis dzīvo Daugavas krastos!

Tradicionālie labie darbi ĢAC „Saulstarti”, Likteņdārzā un cilvēkiem uz ielas sagādāja daudz siltu mirkļu ne tikai dāvinātājiem, bet arī dāvanu saņēmējiem. Ne vienmēr vajag gaidīt Ziemassvētkus, lai sasildītu sirdis, vai ne?

Un nu par pašu orientēšanos. Šķiet, ka šajā braucienā kontrolpunkti bija viegli sasniedzami, saskatāmi un fotografējami. Komandām atlika tikai izvēlēties pareizo stratēģiju, lai savāktu pēc iespējas vairāk punktu un nobrauktu īsāko maršrutu. Tas arī radīja interesantu izkārtojumu rezultātos.

A+ klasē pirmo vietu ieņēma komanda „Baltic Team”.
Otrajā vietā – komanda „Štepselētāju atgriešanās”.
Savukārt trešo vietu izcīnīja „Lidojošā varde”.

A klasē vietu sadalījums ir šāds:
1.vieta – „Pretējais virziens”.
2.vieta – „Zvērīgie airētāji”.
3.vieta – „Aaa-Uuu”.

Apsveicam uzvarētājus!

Nu jau tradicionāli gada pēdējā posmā notiek arī noslēguma balle ar rezultātu paziņošanu.

Fanfarām skanot Smeceres kroga mūzikas klubā neilgi pirms pusnakts tika sveikti uzvarētāji!

Sakām lielu paldies „Divu krastu” atbalstītājiem – „Astarte Nafta”Odzienas muižas pilsbrūzim, alus darītavai „Bursh”Turku pirts ciema ļaudīm, salonam „Trejdeviņi pūri”, z/s JANAVASLīvānu pilsētai, biedrības „Baltaine” radošajai mājai.

Tāpat gribam teikt milzīgu paldies Madonas improvizācijas teātra vadītājai Inesei Zīlei un viņas meitenēm par noslēguma pasākuma vadīšanu, Zitai Bielei par skaisto zāles noformējumu, Dzintaram Bielem par tehnisko atbalstu, Smeceres krogam par viesmīlību, konditorejai "Raušu meistars" par kliņģeri un visiem dalībniekiem par piedalīšanos un siltajiem vārdiem.

Tiekamies 2017!

Pirmais 2017.gada brauciens notiks 28.janvārī. Reģions – Saldus/Lietuva.

Reģistrācija ir atvērta. Samazinātā dalības maksa 50 EUR/auto ir spēkā tikai šonedēļ, līdz 16.decembrim. Ierakstot atsauksmi par Daugavas krastos piedzīvoto, saņemsiet 7 eur atlaidi dalības maksai.

Rezultātu sadaļā varat skatīt visu komandu rezultātus un veiktos maršrutus. Publicēts arī gada kopvērtējums. Visi jautājumi par rezultātiem uzdodami uz epastu: info@brauciens.lv


 

Lielais Orientēšanās Brauciens "Divi krasti" - 10.decembrī

2016.gada pēdējais Lielais Orientēšanās Brauciens norisināsies abos Daugavas krastos no Aizkraukles līdz Līvāniem.

Starts - kafejnīcā "Panna" IGA centrā, Aizkrauklē, finišs - Smeceres kroga mūzikas klubā Madonas novadā. 

Pēc finiša - noslēguma balle Smeceres kroga mūzikas klubā ar izklaides programmu, rezultātu paziņošanu un uzvarētāju apbalvošanu.

Interesantas vietas, skaisti Daugavas skati, vēstures iepazīšana, neparasti uzdevumi ar Ziemassvētku "garšu" un daudz kas cits gaidīs brauciena dalībniekus "Divos krastos".

Tradicionālie Labie darbi šoreiz mūs visus gaida Likteņdārzā un ģimenes atbalsta centrā "Saulstari" Salas novadā. Par to informācija vēl sekos.

Viss, kas ir nepieciešams, lai piedalītos šajā aizraujošā ceļojumā gar Daugavas krastiem - vieglais automobilis, vismaz 2 cilvēku komanda, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Reģistrācija atvērta. Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 10.decembris

8:00 – 8:40 reģistrācija
8:45 dalībnieku sapulce
9:00 pirmā auto starts
15:30 pirmā auto finišs
21:30 neoficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā
22:00 oficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā

Ierakstot savas atsauksmes par Talsu piedzīvojumiem, saņemiet 7 EUR atlaidi nākamajam braucienam.

Gaidīsim startā!  

Brauciens apkārt Talsiem noslēdzies

Daudz smaidošu seju un samirkušu drēbju finišā. Tā noslēdzās 8.oktobra "Talsu serpentīns" - brauciens, kura laikā komandas pabija Talsos, Dundagā, Kaltenes jūrmalā, Valdemārpilī un citās apskates vērtās vietās, meklējot paslēptos kontrolpunktus.

Ne mazums jautrības un izbrīna vietējos iedzīvotājos raisīja brauciena papilduzdevumi ar zosu ganīšanu un sīpolu virtenēm. Apbrīnas vērta ir arī komandu izdoma un atjautība šī uzdevuma izpildē.

Paldies "Lubeco" gardumu ražotājiem, vīna darītavas "Vējkalnietis" saimniekiem un Mārtiņa koku fabrikas saimei par viesmīlību un atvērtību.

Tā kā kontrolpunktu izvietojums uz kartes un to daudzums ļāva daudzām komandām finišēt stipri ātrāk par noteikto kontrollaiku, komandu izkārtojumu rezultātu tabulā šoreiz noteica nobrauktie kilometri. 

Profesionāļu jeb A+ klasē par uzvarētājiem kļuva komanda "Brauc un Filtrē".

Otrajā vietā palika "Lauku draiskuļi".

Trešajā vietā jaunpienācēji profesionāļu klasē - komanda "Kalve".

Tūrisma jeb A klasē pirmo vietu ieguva komanda "Nu tik būs!"

Otrajā vietā - "Trakie irši".

Savukārt komandai "Vazaņķi" - trešā vieta.

Apsveicam!

Balvas uzvarētājiem piešķir "Lubeco"Mārtiņa koku fabrika un vīna darītava "Vējkalnietis".

Rezultātu sadaļā varat redzēt visu komandu oficiālos rezultātus un veiktos maršrutus. Savukārt neieskaitītās bildes var redzēt foto/video daļā.

Nākamais brauciens - 10.decembrī. Reģions - Aizkraukle-Līvāni.

Finišā - gada noslēguma balle ar dejām, izklaidēm, galdiņiem, rezultātu paziņošanu un uzvarētāju apbalvošanu. Par to informācija sekos.

Reģistrācija uz 10.decembra braucienu jau atvērta. Samazinātā dalības maksa 50 EUR no auto - tikai līdz 14.oktobrim ieskaitot.

Ierakstot savas atsauksmes par sestdienas piedzīvojumiem, saņemiet 7 EUR atlaidi nākamajam braucienam.

 

"Talsu serpentīns" - 8.oktobrī

Brauciena norises plāns sestdien, 8.oktobrī

8:30-9:10 9:00 – 9:40 reģistrācija
9:15 9:45 dalībnieku sapulce
9:30 10:00 pirmā auto starts
17:30 18:00 pirmā auto finišs

Talsi, Dundaga, Roja, Mērsrags un Engure – šāds būs 8.oktobra Lielā Orientēšanās brauciena mērķis.

Katrs no mums kaut vienreiz ir bijis kādā no šīm vietām. Bet vai visi zin, ar ko var lepoties katrs no šiem novadiem?

Tā, Talsi jeb villa Talse, ir slaveni ar saviem deviņiem pakalniem. Talsus par savu dzimšanas vietu sauc dziedātāji Jānis Stībelis, Intars Busulis, Linda Leen un mūziķis Raimonds Tiguls.

Savukārt vienā no vissausākajiem apgabaliem Latvijā – Dundagā savu bērnību ir pavadījis Krišjānis Barons. Bet dundadznieks Arvīds Blūmentāls bijis pasaules slavens krokodilu mednieks.

Tie ir tikai daži interesanti fakti par brauciena reģionu.

8.oktobrī ikviens varēs uzzināt un ieraudzīt vēl daudz ko jaunu un nezināmu, jo tā būs neparastu, interesantu, vēsturisku kontrolpunktu meklēšanas un fotografēšanas spēle.

Piedalīties Lielajā Orientēšanās Braucienā „Talsu serpentīns” var ikviens, kura rīcībā ir vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un vismaz 2 cilvēku komanda. Droši ņemiet līdzi arī bērnus, jo viņiem šīs neparastais brauciens var kļūt par īstu piedzīvojumu!

Reģistrācija jau darbojas. Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par iepriekšējā braucienā piedzīvoto, saņem 7 EUR atlaidi.

Starts un finišs kafejnīcā „Serpentīns” Strazdē pie baltās baznīcas Rīga-Ventspils šosejas malā.

Brauciena norises plāns sestdien, 8.oktobrī

8:30-9:10 9:00 – 9:40 reģistrācija
9:15 9:45 dalībnieku sapulce
9:30 10:00 pirmā auto starts
17:30 18:00 pirmā auto finišs

Braucam uz Talsiem!


Munameģis ir iekarots


13.augustā Ļeņina laukumā Zeltiņu karabāzē 75 komandas no Latvijas un Igaunijas devās iekarot Munameģi.

Taču šoreiz stāsts nav par Munameģi, bet gan par mūsu dalībnieku sirsnību, dāsnumu, atvērtību un pozitīvismu.

Milzīgu paldies visiem saka Zeltiņu muzejs, kas nu ir ticis pie unikāliem padomju laika eksponātiem, par kādiem muzeja vadītāja Sandra nevarēja pat sapņot.

Savukārt topošajam Apes centra Vietrādim/virzienrādītājam sacensību laikā komandas saziedojušas 366,89 eur!

Arī Bejas novadpētniecības muzejs un Jaunlaicenes muižas muzejs teica tikai tos labākos vārdus par dalībnieku atraktivitāti un sirsnību, pildot muzeju dotos uzdevumus. Tagad katra komanda zinās vismaz vienu malēniešu vārdu!

Pateicības vārdus no Labo darbu konrolpunktiem varat izlasīt sadaļā „Labie darbi”.

Bet nu par pašu orientēšanos. Spriežot pēc dalībnieku atsauksmēm finišā, kontrolpunktu atrašana nesagādāja grūtības lielākai daļai komandu. Traucēja tikai lietus.

Neliela aizķeršanās bija profesora Alvila Buholca piemiņas vietā, kur kontrolpunkts bija jāmeklē uz informācijas stenda.

Tāpat vairākām komandām radās misēklis ar Aleksandra paviljonu Alūksnē: neuzmanības dēļ fotografēts tika Eola templis parkā.

Profesionāļu klases komandām bija iespēja savākt pilnīgi visus kontrolpunktus.

Taču komandai „Baltic Team” šoreiz uzsmaidīja īpaša veiksme, iegūstot vērtīgos papildpunktus gan par bonusa bildi ar ugunsdzēsējiem, gan atrodot paslēpto trofeju Pededzes pasaku takā. Kopā ir iegūti 18449 punkti un pirmā vieta A+ klasē.

Otrajā vietā A+ klasē ierindojās „Brauc un Filtrē” ar 18049 punktiem un īsāku nobraukto maršrutu – 384 km.

Savukārt trešajā vietā – apvienotā komanda „Štepselētāju atgriešanās/Daiļie”, kurai arī ir 18049 punkti, taču garāks nobrauktais maršruts - 433km.

Tūrisma jeb A klasē vietas sadalījās šādi:

Pirmo vietu pārliecinoši iegūst komanda „Kraukļi lido” – viņiem 17749 punkti. Ar savu sasniegto rezultātu „Kraukļi lido” ieņem 5.vietu brauciena kopvērtējumā un iekļūst A+ klasē.

Otrajā vietā „Gulbīši &Co” ar 17449 punktiem. Komanda ieņem 7.vietu kopvērtējumā un arī iekļūst A+ klasē.

Trešajā vietā komanda „Klejotāji”. Viņiem 17199 punkti un mazāks nobraukums.

Apsveicam uzvarētājus!

Pirmo vietu ieguvējiem katrā klasē balvas no „Virši-A”.

Visus rezultātus skatiet rezultātu sadaļā.

Nākamais brauciens „Talsu serpentīns” – 8.oktobrī. Reģistrācija jau atvērta.

Līdz 22.augustam spēkā samazinātā dalības maksa 50 EUR no auto. Ierakstot atsauksmi par braucienu uz Munameģi, saņem 7 EUR atlaidi.
 

Ja piedalījies mūsu braucienā un tas patika, nospied Patīk šī lapa (ja tur redzams uzraksts Patika, tas nozīmē, ka spiest nevajag!) un Dalies pogas tepat lapas kreisajā pusē, lai par mūsu izklaidi uzzina vairāk cilvēku.

 

Braucam uz Munameģi!


13.augustā nesēdi mājās - piedalies Lielajā Orientēšanās Braucienā un iepazīti seno Atzeles novadu un Dienvidigauniju, kur senais savijies ciešā un harmoniskā saiknē ar mūsdienām.

Būs neparasti, interesanti kontrolpunkti, uzdevumi, dabas vērošana un vēsturisko vietu apciemošana, kas šīs sacensības pārvērtīs par īstu piedzīvojumu ar „odziņām un cietajiem riekstiem”.

Jā, un Lielais Orientēšanās Brauciens aizvedīs jūs arī uz leģendāro igauņu Munameģi! Kaut reizi dzīvē taču tur ir jānokļūst!

Starts un finišs - bijušās PSRS kodolraķešu bāzē Zeltiņos, Alūksnes novadā.

Pasākuma norise:

Sestdiena, 13.augusts
10:00 – 10:40 reģistrācija
10:45 dalībnieku sapulce
11:00 pirmā auto starts
19:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 16.augusts
21:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 17.augusts
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Reģistrācija jau rit pilnā sparā. Dalības maksa – 65 EUR no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par iepriekšējo brauciena posmu, saņem 7 EUR atlaidi.

Viss, kas ir nepieciešams, lai veiksmīgi startētu braucienā "Uz Munameģi", ir automobilis, digitālais fotoaparāts, attiecīgā reģiona karte, personu apliecinošs dokuments iebraukšanai Igaunijā, rakstāmpiederumi, transportieris, cirkulis, jautra kompānija un labs garstāvoklis.

Munameģi – mēs nākam!

 


 

Oficiālie rezultāti ir klāt!

Sausas kājas! Šādu apgalvojumu noteikti nevarēja dzirdēt 11.jūnija Lielā Orientēšanās Brauciena 105 finišējušo komandu dalībnieku vidū.

Izņēmumi tikai apstiprina likumsakarības – 11.jūnija slapjais brauciens bija viena no retajām reizēm 7 gadu laikā, kad sacensību laikā bija slikti laikapstākļi. Ūdens no gaisa, ūdens purvos, upēs un jūrā.

Tomēr tas nemazināja azartu, smieklus un pozitīvās emocijas, ieelpojot brīnišķīgo lavandu smaržu „Lillas lavender” lavandu laukos, pildot uzdotos uzdevumus un meklējot rūpīgi paslēptos kontrolpunktus. Visgrūtāk komandām gāja ar viena kontrolpunkta meklējumiem Limbažu pilsdrupās. Tas bija „paslēpies” no vērīgajām dalībnieku acīm tieši viņu acu priekšā – pie pilsdrupu sienām.

 

Vairākām komandām grūti bija atrast arī „paslēpto” kontrolpunktu Salacgrīvas promenādē – atpūtas soliņu, kas atradās pāris metru attālumā no Salacgrīvas bākas. Vērīgākie spēja šajā vietā saskatīt pat vairākas bākas un pie tām nofotografēties.

Arī īpašais ar jūru saistītais papilduzdevums – bāku kolekcionēšana izvērtās par izzinošu un interesantu piedzīvojumu, jo ne visām bākām varēja piekļūt klāt, kas komandām lika likt lietā savu izdomu un attapību.

Slēpto rēķināmo kontrolpunktu Augstrozes pilsdrupās aprēķināt un atrast varēja tikai komanda „Štepselētāju atgriešanās”.

Ļoti sirsnīgs un atmiņā paliekošs bija labo darbu kontrolpunkts pansionātā „Pērle”, kura iemītniekiem dalībnieki bija sagatavojuši dāvanas – gultasveļu, segas, spilvenus un citas saimniecībā noderīgas lietas.

Arī radošā mājasdarba kontorlpunkts vides izglītības centrā Ķirbižos vēlreiz parādīja, ka mūsu dalībnieki ir ļoti radoši, izdomas bagāti un talantīgi.

Tā kā pilnīgi visus kontrolpunktus neatrada neviena komanda, komandu izkārtojums rezultātu tabulā nebija paredzams.

Pēc neilga pārtraukuma uzvaras laurus plūca komanda „Baltic Team” – viņiem pirmā vietā A+ klasē un 18249 punkti.

Otrajā vietā A+ klasē ierindojās „Štepselētāju atgriešanās” ar 17899 punktiem.

Trešajā vietā – komanda „Oi, jāpadomā!” ar 17849 punktiem.

A klasē pirmās un otrās vietas ieguvēji tika noteikti pēc nobrauktajiem kilometriem, jo abām komandām bija vienāds punktu skaits – 17449.

Tā pirmo vietu A klasē un 370 nobrauktajiem kilometriem ieguva komanda „Skudras”.

Viņiem tiek solītā lielā balva no „Optio optika”.

Otrajā vietā – „545 Dunduri” ar 400 kilometriem.

Trešajā vietā – komanda „Protektors” ar 17349 punktiem.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir „Lillas lavender”, „Dzirnavu pirtiņa”, „Optio optika”, brauciens.lv

Nākamais Lielais Orientēšanās Brauciens „Uz Munameģi” – 13.augustā. Reģistrācija jau atvērta. Dalības maksa līdz 20.jūnijam ieskaitot – 50 eur no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par „slapjo” 11.jūnija braucienu, saņem 7 eur atlaidi. 


 Mūsu sacensību dalībniekiem!

Kamēr mēs nodarbojamies ar rezultātiem, aicinām Jūs - mūsu sacensību dalībniekus izteikt savu viedokli Facebook lapā! Ienāciet www.facebook.com/brauciens lapā un nospiediet Like/Patīk, ja jums patīk mūsu organizētās sacensības. Tas garantēs arī ātrāku informācijas saņemšanu par mūsu jaunumiem. Atcerieties, ka jūs gaida vasaras skaistākais posms 13.augustā (Alūksne - Munameģis)...

Saletsas valdzinājums

Visi ceļi mūs vedīs uz jūru!

Arī Salaca, Vitrupe un Svētupe ietek jūrā, veidojot savos krastos unikālus dabas veidojumus – alas, avotus, klintis, kas noteikti ir jāredz!

Šīs upes un jūra ir arī daudzu vēstures notikumu liecinieces jau kopš Indriķa hronikas laikiem.

Taču mūsdienās šo upju krastos esošās mazpilsētas slēpj ne mazums citu, jaunu un interesantu faktu un objektu.

Lielais Latvijas mūris, Latvijas jūrniecības šūpulis, nēģu tači, Randu pļavas un Sarkanās klintis. Vai visi šie nosaukumi šķiet pazīstami?

Jā, un vēl taču ir Limbaži ar senās pilsētas medībām, Aloja, Mazsalaca un Staicele ar savu šarmu, kultūrvēsturi un dabas takām, un kaimiņzeme Igaunija ar neskarto dabu un pastaigu maršrutiem.

Esam ieintriģējuši to visu skatīt savām acīm?

Tad piedalies Lielajā Orientēšanās braucienā, kas 11.jūnijā norisināsies Limbažu-Salacgrīvas apkārtnē, ar vienu aci ielūkojoties arī Igaunijā!

Būs braukšana, iešana, skriešana, meklēšana, prāta „mežģīšana”, fotografēšanās un jautri pavadīta diena draugu un ģimenes lokā.

Lai piedalītos nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Pasākuma norise: 
Sestdiena, 11.jūnijs 
09:00 – 09:40 reģistrācija 
09:45 dalībnieku sapulce 
10:00 pirmā auto starts 
18:00 pirmā auto finišs

Otrdiena, 14.jūnijs
21:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 15.jūnijs 
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Dalības maksa 65 EUR no auto, neatkarīgi no cilvēku skaita tajā.

Starts un finišs krodziņā "Mazais Ansis"  Kocēnu novadā.

 

 

Krustu šķērsu pa Tukuma apriņķi

Ne velti daudzi brauc uz Tukumu un tā apriņķī pēc smukuma. Tur tiešām ir ko redzēt!

Tā 16.aprīļa rītā 135 komandas no visas Latvijas devās meklēt, apciemot un fotografēt īstās Tukuma apriņķa pērles – interesantas saimniecības, baznīcas, pilis, pieminekļus un vienkārši skaistas vietas. Tukuma un Kandavas vecpilsētas sagaidīja dalībniekus ar pilsētas medībām.


Komanda pie Zive.lv zivju dīķiem

Mūsu atbalstītāji bija sagatavojuši Lielā Orientēšanās brauciena dalībniekiem savas produkcijas degustācijas, kā arī āķīgus, izzinošus un atraktīvus uzdevumus, kuru izpilde ne visām komandām bija pa spēkam.

Daudz pozitīvu emociju, smaidu un dāvanu tika aizvests pansionāta „Ķīši” iemītniekiem Labo darbu ietvaros. 

Komandu radošie mājasdarbi – Džūkstes Sprīdīši no 21.maija līdz gada beigām būs apskatāmi to jaunajā mājvietā - Džūkstes Pasaku muzejā. Muzeja simpātiju balvu par savu mājasdarbu ieguva komanda „Vējiem līdzi”.


Komandas "Vējiem līdzi" plastilīna glezna "Džūkstes Sprīdītis"

Viennozīmīgi varam teikt – Tukumā pērļu ir daudz. Tik daudz, ka braucienam atvēlētajās 8 stundās tās visas nav iespējams apskatīt. Tomēr kaut nelielu gabaliņu no tā mēs jums parādījām, tā teikt – iedvesmai apceļot Tukuma apriņķi atvaļinājuma laikā.

Lielajā Orientēšanās braucienā „Tukuma apriņķa pērles” bija arī uzvarētāji.

A+ klasē

1.vietu ieguva komanda „Brauc un Filtrē” (20449 punkti)
2.vietā – komanda „Oi, jāpadomā!” (20399 punkti)
3.vieta komandai „Lauku draiskuļi” (20149 punkti).

A klasē

1.vieta – komandai „Dream Team” (19299 punkti)
2.vieta – komandai „Sapļaki” (19199 punkti)
3.vieta – komandai „Vazaņķi” (19149 punkti)

Uzvarētāji tiek arī pie balvām:

A+ klase
1.vietai – makšķerēšana Zive.lv dīķī 5 personām 50 EUR vērtībā; bērnu nometnes „Albatross” dāvanu karte.

2.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 50 EUR vērtībā; golfa spēle 2 personām Tukuma Golfa klubā.

3.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 20 EUR vērtībā; „Joker kluba” ūdens relaksācijas centra apmeklējums 2 personām;

A klase
1.vietai – atpūta viesu namā „Pērles” 50 EUR vērtībā 3-5 personām; atpūta Jaunpils pilī 30 EUR vērtībā;

2.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 20 EUR vērtībā; atpūtas kompleksa „Eglieni” dāvanu karte 50 EUR vērtībā.

3.vietai – Zviedru cepures dāvanu karte 20 EUR vērtībā; „Joker kluba” ūdens relaksācijas centra apmeklējums 2 personām;


Pie mierinājuma balvas no „Tēviņu” mājas vīna darītavas ir tikusi komanda „Lēnāk brauksi, tālāk tiksi!”, kura kopvērtējumā ir ieņēmusi pēdējo vietu.

Garšīgās balvas uzvarētājiem piešķir Pūres šokolādes muzejs un Satori Alfa.

Apsveicam uzvarētājus!

Atgādinām, ka jūs varat uzrakstīt atsauksmi par saviem piedzīvojumiem Tukuma pusē un saņemt 7 EUR atlaidi dalībai nākamajā braucienā. 

Nākamais brauciens - 11.jūnijā. Reģions Limbaži-Salacgrīva-Igaunija. Reģistrācija jau darbojas.

Ja vēl neesi atzīmējis ar "Patīk" mūsu lapā, dari to tagad. Tas dos iespēju Tev ātrāk uzzināt par mūsu jaunumiem, dos iespēju citiem Taviem draugiem uzzināt par šo pasākumu.

 

Tukuma apriņķa pērļu medības 16.aprīlī

Jau pavisam drīz – 16.aprīlī pērļu mednieki - Lielā Orientēšanās Brauciena dalībnieki dosies 8 stundu ilgajās autofotoorientēšanās medībās pēc Tukuma apriņķa pērlēm.

Pērles – tikai pats interesantākais, unikālais, apslēptais un īpašais, ko var atrast Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils apkārtnē.

Pērles, kuras varēs atrast un nofotografēt tikai izpildot papilduzdevumus pie mūsu atbalstītājiem.

Pērles – neparasti dabas pieminekļi, takas un muižas, kā arī Tukuma un Kandavas vecpilsētas.

Braukšana + fotografēšanās + orientēšanās + labi pavadīts laiks draugu vai ģimenes lokā - tāds būs Lielais Orientēšanās Brauciens „Tukuma apriņķa pērles”.

Brauciena plāns sestdien, 16.aprīlī
9:00 – 09:40 reģistrācija
09:45 dalībnieku sapulce 
10:00 pirmā auto starts 
18:00 pirmā auto finišs

Starts – kafejnīcā „Serpentīns” Strazdes pagastā, Talsu novadā.
Finišs – Jaunpils pilī.

Izveido komandu vismaz no 2 cilvēkiem un auto, ņem rokās fotoaparātu un reģistrējies braucienam!

Dalības maksa – sākot no 13.aprīļa - 85 eiro no auto (komandas), neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.
 

 

Jaunumi mūsu mājaslapā

Ņemot vērā dalībnieku lielo vēlmi diskutēt savā starpā, uzdot jautājumus organizatoriem u.c., esam uzlabojuši diskusiju sadaļu, kurā tagad vieglāk ievietot ziņojumus un te viss ir pārskatāmāk. Vienīgais - jābūt Facebook lietotājiem.

Aukštaitijas zemes valdzinājums

Tagad es zinu, kur ir Auštaitija, esmu tajā bijis!

Tā pēc 5.marta droši varēs teikt Lielā Orientēšanās Brauciena dalībnieki – 94 auto komandas no dažādiem Latvijas reģioniem.

Birži, Rokišķi, Pasvale – šīs Aukštaitijas pilsētas Lietuvā paliks atmiņā ar interesantiem apskates objektiem, lielākiem vai mazākiem „galvas un acu mežģiem”, jo ne visas komandas spēja atrast vai pareizi aprēķināt visu kontrolpunktu atrašanās vietas.

Slēptā punkta atrašana pa spēkam bija tikai dažām komandām.

Arī papilduzdevums ar trusi un pūpoliem citiem izvērtās par īstu piedzīvojumu.

Meklējot kontrolpunktus un koka baznīcas, fotografējoties pie neskaitāmiem objektiem dažādos rakursos diena paskrēja nemanot. Spriežot pēc dalībnieku atsauksmēm, laika trūkuma dēļ daudzi kontrolpunkti palika neapmeklēti. Taču tas nemazināja pozitīvo noskaņojumu par labi pavadītu sestdienu.

Finišu atpūtas kompleksā „Rožmalas” Ceraukstē sasniedza 91 komanda.

Pēc rezultātu aprēķināšanas par Lielā Orientēšanās Brauciena „Rožmalas” uzvarētājiem A+ klasē kļūst komanda „Brauc un Filtrē” ar 5800 punktiem. Savukārt A klasē uzvaras laurus plūc komanda „Daži dadži”. Viņiem 4850 punkti.

Otrajā vietā A+ klasē ierindojās „Oi, jāpadomā!” ar 5600 punktiem. A klasē – komanda „Štepselētāju atgriešanās” ar 4640 punktiem.

Trešo vietu abās klasēs ieņem Lielā Orientēšanās Brauciena veterāni. A+ klasē tā ir komanda „Lidojošā varde” (5100 punkti). Bet A klasē – komanda „Gulbīši & Co” (4350 punkti), kura pēc ilgāka pārtraukuma ir atgriezusies dalībnieku rindās un jau spēj ieņemt vietu uz goda pjedestāla. 

Apsveicam uzvarētājus!

Nākamais posms "Tukuma apriņķa pērles" - 16.aprīlī.

Reģistrācija uz nākamo posmu jau ir atvērta un tikai līdz 11.03. dalības maksa ir tikai 45 eiro.


5.martā – Aukštaitija

Piedalies 5.marta Lielajā Orientēšanās Braucienā, un kopā mēs iepazīsim Aukštaitiju Lietuvā un Latvijas pierobežu Bauskas pusē!

Aukštaitija ir kultūrvēsturisks Lietuvas novads, kuru senāk sauca par „īsto Lietuvu”. Tas ir skaistākais kaimiņrepublikas reģions ar ziliem ezeriem, augstienēm un mazajām pilsētām ar senu vēsturi – Biržiem, Rokišķiem, Kupišķi u.c.

Arī Latvijas pierobežā - Skaistkalnes, Neretas un Aknīstes apkārtnē var atrast interesantus un dažiem, iespējams, pat iepriekš nezināmus dabas pieminekļus un apskates objektus.

Iegriezīsimies arī kafejas "Alida" ražotnē, kur varēs nodegustēt jauno kafeju "Sēlija" ar kaņepīti.

Taču tas nebūs parasts brauciens vai ātruma sacensības. Tā būs komandas stratēģijas spēle, kurā visu interesanto būs jāatrod pašiem, orientējoties pēc kartes, meklējot kontrolpunktus dabā un fotografējoties, veicot dažādus papiluzdevumus, meklējot slēpto punktu, komunicējot ar vietējiem.

Tā būs arī labi pavadīta diena kopā ar draugiem, ģimeni, kolēģiem un pārējiem dalībniekiem.

Lai piedalītos nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Starts un finišs atpūtas kompleksā „Rožmalas” Ceraukstē.  Brauciena reģionu skatīt šeit >>

Pasākuma norise:
Sestdiena, 5.marts
8:00 – 08:40 ierašanās, reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs

Izveido komandu un reģistrējies braucienam!

Dalības maksa 65 EUR no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Ierakstot atsauksmi par saviem piedzīvojumiem braucienā „Sigulda-Cēsis”, saņem 7 EUR atlaidi.

Tiekamies martā!


Jauna sezona, jauni pārsteigumi

Veiksmīgi ir sākusies jaunā autofotoorientēšanās sezona.

16.janvārī notika šī gada pirmais Lielais Orientēšanās Brauciens „Sigulda-Cēsis” ar ziemas posmam neraksturīgi lielu dalībnieku skaitu – 84 komandām no visas Latvijas.

Sinoptiķi solīja nepatīkamus laikapstākļus, tomēr viņi kļūdījās, jo diena bija kā radīta atpūtai un sportiskām aktivitātēm svaigā gaisā. Arī biezā sniega sega Siguldas apkārtnē netraucēja komandām meklēt kontrolpunktus un pie tiem fotografēties.

Dažām komandām grūtības sagādāja pilsētas medības Cēsu vecpilsētā, kurā bija jāatrod zīmīgi kontrolobjekti uz ēku fasādēm.

Jautrus brīžus visiem sagādāja īpašais uzdevums ar zemledus makšķernieku un saldējumu.

Liels paldies jāsaka mūsu atbalstītājiem – „Ieriķu dzirnavu”, Kiukīšu kārumu, Veselības Laboratorijas, Jonathan SPA Estate, akmens darbnīcas „Ezeriņi” saimniekiem par iespēju iepazīt viņu interesanto un neparasto nodarbošanos.

Arī jaunajā gadā tiek turpināta Labo darbu tradīcija, kad komandas brauciena ietvaros sniedz atbalstu līdzcilvēkiem. Šoreiz ar dāvanām – sporta inventāru – tika iepriecināti pusaudži no rehabilitācijas centra „Saulrīti” Straupē. Paldies dalībniekiem!

Bet nu atgriežamies pie lielākā pārsteiguma šajā braucienā – pie rezultātiem.

Izskatās, ka profesionāļu klases (A+) komandām šogad nāksies rēķināties ar jauniem „spēlētājiem”, kuri jau pirmajā posmā ir spējuši ieņemt vietas labāko desmitniekā absolūtā kopvērtējumā.

Profesionāļu klasē (A+) vietas sadalījās sekojoši:

1. vietā – komanda „Oi, jāpadomā!” ar 7800 punktiem.
2. vietā – komanda „Brauc un Filtrē” ar 7550 punktiem.
3. vietā – „Lidojošā varde” ar 7150 punktiem.

Vispārējās klases (A) vietu sadalījums:

1. vietā – komanda „Oto Oto” ar 7700 punktiem. Viņiem arī otrā vietā absolūtā kopvērtējumā.
2. vietā – „Lauku draiskuļi” ar 7100 punktiem.
3. vietā – „Mēs un auto” arī ar 7100 punktiem, bet garāku maršrutu.

Apsveicam uzvarētājus!

Balvas uzvarētājiem piešķir Kiukīšu kārumi, Veselības laboratorija un akmens darbnīca „Ezeriņi”.

Simpātiju balvu no Veselības laboratorijas iegūst komanda „Pitoni”.

Nākamais posms - 5.martā. Iepazīsim Aukštaitiju Lietuvā un Latvijas pierobežu Bauskas pusē. Reģistrācija atvērta. Dalības maksa 50 eiro no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ieraksti atsauksmi par Siguldas posmu un saņem 7 eiro atlaidi.

Ja Tev patika mūsu organizētais pasākums, nospied "Man patīk" (Like), lai arī Tavi draugi uzzina par Lielo Orientēšanās braucienu!


Jaunās sezonas sākums - 16.janvārī 

Ar braucienu „Sigulda-Cēsis” 16.janvārī tiks atklāta jaunā Lielā Orientēšanās Brauciena sezona, kas solās būt interesanta gan reģionu, gan jaunu tūrisma apskates objektu ziņā.

Pirmais 2016.gada brauciens vedīs mūs gar Gaujas senlejas krastiem, cauri Vidzemes Šveicei un seno līvu zemēm. Cēsīs meklēsim apslēptos kontrolpunktus senajā pilsētas daļā. Uzzināsim, kas ir "Jonathan Spa Estate" filozofijas pamatā. Būs arī papilduzdevumi, "Kiukīšu kārumu" degustācija, uz ugunskura vārīta zupa, unikāls piedzīvojums garšas kārpiņām "Veselības laboratorijā", akmens stāsti "Ezeriņos",  kā arī mājasdarbi, par kuriem informācija sekos. 

Sacensību reģiona karte apskatāma šeit.

Pasākuma norise:
Sestdiena, 16.janvāris
8:00 – 08:40 reģistrācija
08:45 dalībnieku sapulce
09:00 pirmā auto starts
16:00 15:30  pirmā auto finišs

Otrdiena, 19.janvāris
18:00 neoficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Trešdiena, 20.janvāris
12:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Starts - DUS "Statoil Saulkrasti 2" (uz VIA Baltica šosejas virzienā uz Rīgu).

Finišs - "Raganas Ķēķī" Raganā, Krimuldas pagastā.

Reģistrācija pirmajam posmam jau atvērta. Dalības maksa - 65 EUR no auto, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā. Ierakstot atsauksmi par „Kursas ralliju”, saņem 7 EUR atlaidi.
 

2015.gada sezona noslēdzas ar "Kursas Ralliju"

Meklējot paslēptās pērles Kuldīgas-Pāvilostas apkārtnē, 21.novembrī noslēdzās Lielā Orientēšanās Brauciena 2015.gada sezona.

Vēsturisko koka durvju medīšana Kuldīgā, ekskluzīvs foto ar Baltijas jūras piekrastes zvejniekiem un aitiņu pierunāšana nelielai fotosesijai – tie ir tikai daži no „Kursas rallija” uzdevumiem, kas dalībniekiem sagādāja neaizmirstamas emocijas un piedzīvojumu.

Protams, bija arī parastie kontrolpunkti – vēsturiskas muižas, baznīcas, piemiņas vietas un vienkārši interesantas vietas, kas raksturo senās Kursas zemi.

Brauciena noslēgumā – groziņvakars, teātris, izklaide, konkurss un uzvarētāju apbalvošana Pāvilostas pilsētas kultūras namā.

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti un katras komandas veiktais maršruts. Foto/video sadaļā publicētas arī neieskaitītās fotogrāfijas.

Publicēts arī 2015. gada kopvērtējums.

Jaunā - 2016.gada sezona - tiks atklāta 16.janvārī Siguldas-Cēsu apkārtnē. Reģistrācija drīz tiks atvērta. 


Sākusies pieteikšanās „Kursas rallijam”

Mūsdienās reti kurš zin, kas ir Piemare, Bandava, Ventava. 13.gadsimtā tā tika sauktas senās Kursas zemes.

Iespējams, kāds uzdos sev jautājumu – kurš Latvijas nostūris kādreiz tika saukts par Kursas zemi?

21.novembrī piedalies „Kursas rallijā” un tev būs iespēja nu jau mūsdienās krustu-šķērsu izbraukāt senās Kursas zemes, uzkāpt kādā pilskalnā, redzēt senās muižas, baznīcas, piemiņas vietas un unikālus dabas pieminekļus, kā arī sastapt interesantus cilvēkus. Un, protams, redzēt jūru!

„Kursas rallija” ceļi tevi ievedīs arī vēsturiskajā suitu novadā, kam ir sava valoda, savs kultūras mantojums un savas tradīcijas.

Taču tas nebūs parasts brauciens. Visu interesanto būs jāatrod pašiem, orientējoties pēc kartes, meklējot kontrolpunktus dabā un fotografējoties.

Visas Kurzemes galvenajā pilsētā Kuldīgā tiks dots īpašs uzdevums – vecpilsētas medības.

Piedalīsimies arī Rūķupes rīkotajā akcijā "Piepildīsim Lielo Dāvanu maisu!".  Jūsu sarūpētās dāvanas Vecītis ar Rūķiem nogādās ģimenēm, kurām Jūsu atbalsts un dāsnums tik ļoti nepieciešams svētku sajūtai un Sirdspriekam.

Tās nebūs ātruma sacensības, bet gan komandas stratēģijas spēle, kurā katrs komandas dalībnieks varēs izpaust savas prasmes, spējas un atjautību.

Tā būs arī labi pavadīta diena kopā ar draugiem, ģimeni, kolēģiem un pārējiem dalībniekiem.

Lai piedalītos nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts, reģiona karte un labs noskaņojums.

Brauciena norise:
Sestdiena, 21.novembris
8:30 – 9:10 reģistrācija
9:15 dalībnieku sapulce
9:30 pirmā auto starts
16:00 pirmā auto finišs
21:00 neoficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā
21:30 oficiālo rezultātu paziņošana finiša vietā

Pirmdiena, 23.novembris
17:00 oficiālo rezultātu publicēšana interneta portālā www.brauciens.lv

Starts - "Rančo krodziņā" uz Rīgas-Liepājas šosejas starp Rudbāržiem un Skrundu.

Finišs un noslēguma pasākums ar apbalvošanu, groziņvakaru un teātri - Pāvilostas pilsētas kultūras namā. 

Brauciena reģionu skatīt šeit >>

Izveido komandu un reģistrējies braucienam www.brauciens.lv

Dalības maksa ir 65 EUR no automobiļa, neatkarīgi no pasažieru skaita tajā.

Ierakstot atsauksmi par saviem piedzīvojumiem braucienā „Valmiera-Smiltene”, saņem 7 EUR atlaidi.

Tiekamies startā!
 

Senā Tālavas valsts apceļota, ir rezultāti

Savu neparasto ceļojumu pa seno Tālavas valsti agrā 26.septembra rītā uzsāka 74 komandas no visām Latvijas malām. Ceļojums bija neparasts, jo interesantākās apskates vietas tika apvienotas ar orientēšanos pēc kartes, kontrolpunktu meklēšanu, fotografēšanos un dažādu interesantu uzdevumu izpildi.

Ar lielu sajūsmu no komandu puses tika uzņemtas pilsētas medības Smiltenē, kurās vajadzēja atrast īpašus un netradicionālus pilsētas apskates objektus. Visu dalībnieku vārdā sakām lielu paldies Smiltenes Tūrisma Informācijas centra darbiniekiem par šo uzdevumu.

„Jaunieviņas”, viesu mājas „Oāze”, „Lantus”, „Mežaiņi”, sporta un atpūtas komplekss „Trīssaliņas”, Ed.Veidenbauma memoriālais muzejs „Kalāči” – visos šajos kontrolpunktos dalībniekus sagaidīja dažādi - gan vieglāki, gan grūtāki - uzdevumi. Paldies visiem mūsu atbalstītājiem!

Īpašā atmiņā dalībniekiem paliks sirsnīgā un garšīgā ciemošanās lauku sētā „Lejas Kleperi”.

Esam saņēmuši pateicības vārdus no Patvēruma mājas grūtniecēm un jaunajām māmiņām „Jaunpalejas” – ar dalībnieku palīdzību malka ir šķūnī, iebrauktuve sakopta. „... pilna istaba ar labām, kvalitatīvām lietām, kas jau noder un noderēs jaunajām māmiņām un mazuļiem (starp citu, mums pieteikusies dvīņu māmiņa!). Paldies arī par naudas ziedojumiem, kas noderēs neparedzētiem gadījumiem, jo sievietes ierodas ar 3 eiro makā, bet steidzami jādodas pie zobārsta, piemēram. Paldies vēlreiz par organizēšanu un priecāsimies vēl sadarboties. Patvēruma mājas vārdā, lūdzu, izsakiet pateicību organizatoru komandai un visiem dalībniekiem.”

Vislielākās grūtības dalībniekiem sagādāja uzdevums no autobusu pieturu nosaukumiem savākt vārdu „BRAUCIENS”. Tikai komanda „Quattro Racing Team” tika galā ar šo uzdevumu.

Spriežot pēc dalībnieku atsauksmēm un sarunām pie vakariņu galda „Mazajā Ansī”, rudenīgā, bet saulainā 26.septembra diena tika pavadīta jautri un interesanti.

Jo tas taču ir pozitīvā adrenalīna pilnais Lielais Orientēšanas Brauciens, kas var izraisīt arī atkarību!

Bet tagad atgriežamies pie uzvarētājiem.

Profesionāļu klasē (A+) vietas ir sadalījušās sekojoši:

1.vieta - Quattro Racing Team
2.vieta - Brauc un Filtrē
3.vieta - Baltic Team

Tūrisma klases (A) uzvarētāji:

1.vieta - 545 Dunduri
2.vieta - Lauku draiskuļi
3.vieta - Avantūristi

Balvas, balviņas

Ar balvām šajā braucienā mūs lutina viesu māja "Lantus", atpūtas un sporta komplekss "Trīssaliņas", z/s "Lejas Kleperi", "Jaunieviņas".

Smiltenes TICa simpātijas balvu par mājasdarbu saņem komanda TP1.

Simpātiju balvu no viesu nama „Oāze” saņēma „Ašie eži”.

Uzvarētāji absolūtā vērtējumā mērījumu uzdevumā viesu mājā "Mežaiņi" bija komandas "Kalnozoli", "Sudraba bulta", "Dritvai kociņ'".

Apsveicam!

Rezultātu sadaļā publicēti oficiālie rezultāti. 

Rakstam atsauksmes. Gatavojamies nākamajam posmam.

Nospied "Patīk", lai turpmāk uzzinātu visu ātrāk!

 

 

Lasīt tikai svaigākās ziņas »»

Mūsu partneri:

 


 

 

 
Dāvanu kartes var iegādāties šeit:

Uzdavini piedzivojumus


 

 Tuvāko
sacensību
kalendārs

 
Nakts Brauciens
7.decembris 2019
Limbaži
 
Mazais Brauciens
14.decembris 2019
Ļaudona-Madona
 
11.janvāris 2020
Limbaži
 
Pilns kalendārs »»

 Skaties arī brauciens.lv, autofotoorientesanas.lv

Visi dokumenti un fotogrāfijas, kas publicētas www.autofotoorientesanas.lv / www.brauciens.lv ir SIA "DigitalZoo" īpašums, ja vien nav norādīts cits autors, to pārpublicēšana, modificēšana un izmantošana citur ir aizliegta.